Reklama

Jest nowy pełnomocnik w Ratuszu

Opublikowano:
Autor:

Jest nowy pełnomocnik w Ratuszu - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Prezydent wybrał pełnomocnika ds. partnerstwa publiczno-prywatnego. Został nim Cezary Supeł.

Prezydent wybrał pełnomocnika ds. partnerstwa publiczno-prywatnego. Został nim Cezary Supeł.

Jak wyjaśnia Hubert Woźniak z biura prasowego Ratusza, nowy pełnomocnik będzie odpowiedzialny za pozyskiwanie partnerów do prowadzenia inwestycji w formie partnerstwa publiczno-prywatnego. Wcześniej w strukturze urzędu nie było takiej funkcji. Jego zadaniem będzie nawiązywanie i utrzymanie współpracy między samorządem a podmiotami prywatnymi w zakresie inwestycji publicznych. Podkreśla się, że taka formuła to szansa dla samorządów, które nie zawsze są w stanie sfinansować wiele inwestycji. Jak przypomina Hubert Woźniak, tak naprawdę ta forma prowadzenia inwestycji nie jest nowa, np. w Płocku już na przełomie XIX i XX w. w formule partnerstwa publiczno-prywatnego zbudowano Wodociągi Płockie, ale teraz samorządy coraz częściej chcą z niej korzystać. Nad tymi sprawami będzie czuwał nowy pełnomocnik.

Cezary Supeł, ma 40 lat, wcześniej, od 2008 r. do 2012 r. był dyrektorem biura zarządu Izby Gospodarczej Regionu Płockiego (od 1 października ub. roku na tym stanowisku zasiada Anna Brzezińska). W Płocku znany jest również jako miłośnik historii i autor książki „Płock 1920”, wydanej z okazji okrągłej, 90. rocznicy obrony Płocka przed bolszewikami, a także jeden z pomysłodawców nietypowych obchodów Święta Niepodległości - Dnia Kuchni Polskiej.

Po zmianach w strukturze organizacyjnej w Urzędzie Miasta, które na jesieni zeszłego roku zarządził prezydent, mamy w Ratuszu siedmiu pełnomocników: do spraw inwestycji strategicznych (Jacek Terebus), ochrony informacji niejawnych (Andrzej Kobylski), organizacji pozarządowych (Ewa Pietrzak), pozyskiwania funduszy europejskich (Michał Luczewski), transportu publicznego i inżynierii ruchu drogowego (Jacek Ambroziak), wolontariatu (Beata Olszewska) i właśnie partnerstwa publiczno-prywatnego (Cezary Supeł).

Czytaj też: Cezary Supeł: Jestem fanatykiem kaszy

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE