Reklama

Reklama

Jest nowy operator Płockiego Roweru Miejskiego. Co się zmieni?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: PortalPłock

Jest nowy operator Płockiego Roweru Miejskiego. Co się zmieni? - Zdjęcie główne

foto PortalPłock

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wybrano nowego operatora Płockiego Roweru Miejskiego. System będzie działał nieco inaczej, niż w poprzednich latach. Co się zmieni?

Reklama

Do płockiego magistratuw wypłynęły dwie oferty. Jedną złożyła spółka NB Serwis, oferując cenę nieco ponad 6,2 tys zł  za prowadzenie jednej stacji rowerów mieścięcznie (4,3 mln zł za cały system), drugą - zwycięską - konsorcjum Orange Polska i Roovee, która wyceniła zarządzanie stacją na 4,7 tys. zł (w sumie 3,3 mln zł).

Jak podają w urzędzie miasta, wkróce do dyspozycji płocczan oddany zostanie nowy system z pojazdami w technologii 4G.

- Każdy z nich będzie miał w tylnej części (pod bagażnikiem) komputer pokładowy i GPS, które umożliwią wypożyczenie pojazdu - podaje Hubert Woźniak z Referatu Informacji Miejskiej Urzędu Miasta Płocka. - Po wcześniejszej rejestracji w systemie można będzie skorzystać z aplikacji i kodu qr lub posłużyć się numerem telefonu komórkowego, na który odbierzemy PIN do wypożyczenia roweru.

Korzystanie z nowego Płockiego Roweru Miejskiego będzie nieco inne. Operator wprowadza bowiem  nowocześniejsze rozwiązania niż firma NextBike, z której to usług płocczanie korzystali do tej pory. 

- Nadal pierwsze 20 minut będzie darmowe – podaje Andrzej Nowakowski, prezydent Płocka. – Nie będzie jednak stacji dokujących, bo rowery czwartej generacji ich nie potrzebują.

W rzeczonych strefach pozostawimy bezpłatnie 290 jednośladów. Te zostaną wyznaczone w tych samych miejscach co dotychczasowe stacje Płockiego Roweru Miejskiego. "Parkowanie" poza strefą będzie wiązało się z karą (180 zł).

Same strefy będą niewielkie (o powierzchni ok. 35-40 m kw) i staną w nich stojaki w kształcie litery U.

- Wyznaczymy 29 takich stref – precyzuje Nowakowski. - Rowery wypożyczymy przez aplikację lub na numer telefonu. Zwrócimy dzięki komputerowi pokładowemu.

Bez zmian pozostanie natomiast cennik. Po darmowych minutach za pierwszą godzinę zapłacimy złotówkę, za dwie – 2 zł. W magistracie przypominają, że rowerzyści korzystający wcześniej z usług firmy NextBike mogą wystąpić o wpłacone na konto firmy środki.

Umowa ma obowiązywać przez kolejne 3️ lata. System ruszy maksymalnie w ciągu 2️ miesięcy od jej podpisania. Kiedy dokładnie? – Trwają formalności – odpowiada Nowakowski.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy