Reklama

Jest nowa stacja pogotowia [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Jest nowa stacja pogotowia [FOTO] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Blisko 1,5 miliona złotych kosztowała budowa nowej podstacji pogotowia w Wyszogrodzie, pod której opieką są pacjenci z czterech podpłockich gmin.

Blisko 1,5 miliona złotych kosztowała budowa nowej podstacji pogotowia w Wyszogrodzie, pod której opieką są pacjenci z czterech podpłockich gmin.

Budowa nowej siedziby wyszogrodzkiej podstacji Wojewódzkiej Stacja Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Płocku zaczęła się w maju ubiegłego roku, a dziś zaplanowano uroczyste otwarcie. Jednak podstacja na dobre zacznie działać dopiero w połowie grudnia, gdy dobiegną końca prace związane z jego kompleksowym wyposażeniem.

Rejon obsługiwany przez podstację w Wyszogrodzie to  gminy: Czerwińsk, Mała Wieś, Bodzanów i Wyszogród. Jak tłumaczy pogotowie,  dotychczasowa siedziba podstacji w wynajmowanych pomieszczeniach o niezadowalającym stanie technicznym już nie wystarczała.

W ramach inwestycji powstał dwupiętrowy budynek o powierzchni całkowitej równej 480 m2 i kubaturze 1794 m2.  Mieści się w nim garaż na dwa ambulanse, pomieszczenia dla zespołów ratownictwa medycznego oraz nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej, a także przestronna poczekalnia. Cały obiekt dostosowany jest również do potrzeb niepełnosprawnych pacjentów. Obiekt budowała firma Budorox z Gostynina - ta sama, która teraz stawia m.in. przedszkole na Podolszycach Północ.

- W budynku zastosowano nowoczesny system ogrzewania za pomocą pompy ciepła solanka/woda - podkreśla Agnieszka Olczyk-Twardy z płockiego pogotowia. - Jest to najbezpieczniejszy sposób ogrzewania budynków, który dodatkowo zapewni niskie koszty eksploatacji  oraz w sposób pozytywny wpłynie na środowisko.

Inwestycja pochłonęła ponad 1,4 mln zł. Za nowy obiekt w całości płaciła Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego, ale  działkę o powierzchni ponad 760 m kw. dostała za darmo od gminy Wyszogród.

Fot. WSPRiTS

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE