Reklama

Jest napis na Petropolu. Zobaczcie [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Jest napis na Petropolu. Zobaczcie [FOTO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Widać już koniec modernizacji płockiego hotelu w centrum miasta, który kupiła włocławska spółka Da&Paf. W sierpniu ruszył supermarket sieci Aldik, a teraz pojawiły się napisy z nazwą hotelu i restauracji na dole.

Widać już koniec modernizacji płockiego hotelu w centrum miasta, który kupiła włocławska spółka Da&Paf. W sierpniu ruszył supermarket sieci Aldik, a teraz pojawiły się napisy z nazwą hotelu i restauracji na dole.

Płocki Petropol, który niegdyś należał do sieci Orbis, działał do 2007 roku. Kiedy dziewięciopiętrowy gmach zamknięto na cztery spusty, wszyscy zastanawiali się co dalej. Może wyburzyć? Na szczęście do tak drastycznych posunięć nie doszło. Spółka Da&Paf z Włocławka, która kupiła wieżowiec, szybko postarała się, aby płocki hotel dołączył do jednej z największych sieci hotelarskich, Best Western. Już teraz należy do niej ponad 4 tys. hoteli w ponad setce krajów na całym świecie. Kiedy w Płocku przystąpiono do prac modernizacyjnych za kilkanaście milionów złotych, pierwotnie mówiło się, że całość zacznie działać na sylwestra ub. roku, potem w kwietniu bieżącego roku, ale termin zakończenia prac stale się przeciągał.

– Przy tak ogromnej inwestycji nic nigdy nie idzie łatwo – mówi Dariusz Malinowski, przedstawiciel spółki Da&Paf. – Problemów było co niemiara, ale ze wszystkimi jakoś sobie poradziliśmy. Budynek był stary, trzeba było wszystko zmienić. Począwszy od instalacji. Nie łatwo w takim wypadku o zachowanie terminowości. Jedna ekipa spóźni się o miesiąc, potem druga, więc wszystko automatycznie się wydłuża.

Nie zmieniły się jednak pierwotne zamierzenia. Nowy hotel przy Jachowicza 49 ma przyjąć nazwę Best Western Petropol i szczycić się trzygwiazdkowym standardem. W środku, oprócz zaoferowania 84 pokoi dla gości, zaplanowano otworzyć restaurację i dwie sale konferencyjne, pierwszą na 120 osób i drugą bardziej kameralną, na 25 gości. Za dobę w pokoju hotelowym najprawdopodobniej zapłacimy co najmniej 150 zł.

Wciąż trwają prace związane z dostosowaniem obiektu do standardów międzynarodowej sieci, a te skupiają się przede wszystkim na odpowiednim wyglądzie wnętrz. Nadal dowożony jest sprzęt kuchenny, kładzione są wykładziny. – Teraz czekamy na meble, a chcielibyśmy, aby całość wyglądała i stylowo, i nowocześnie – tłumaczy Malinowski. Wszystko po to, aby przywrócić miejscu dawny sznyt i sprawić, że obiekt ponownie stanie się jedną z wizytówek miasta. Oznacza to, że po starym Petropolu pozostanie nazwa i bryła budynku, reszta to już zupełnie nowa jakość, która, jak twierdzi Dariusz Malinowski, skutecznie wyróżni hotel na tle pozostałych obiektów tego typu w okolicy.

Oferta byłaby skierowana głównie do klientów biznesowych, stąd narodził się pomysł stworzenia transportu łączącego hotel z największymi lotniskami w regionie. – Jeśli klient zażyczy sobie takiego transportu, to czemu nie – twierdzi przedstawiciel spółki Da&Paf. - Zostanie podstawiony samochód, taka usługa to nic nadzwyczajnego - ocenia.

W dokonaniu rezerwacji pomoże jednolity system rezerwacji on-line.- Hotel bez internetu dzisiaj nie mógłby przecież funkcjonować – dodaje Malinowski. Ze skompletowaniem ekipy już sobie poradził. Niektórzy pracownicy musieli zostać przyuczeni, ale pozostali posiadali już doświadczenie w gastronomii.

Skoro jednak przybędą goście, nie może zabraknąć także restauracji, a w niej menu zaczerpniętego z regionalnej kuchni z wielu krajów świata. Cieszyć się smakiem sezonowych dań i specjalnych weekendowych ofert będą mogli nie tylko goście hotelowi, ale także pozostali płocczanie. – Na razie stawiamy na kuchnię polską i włoską, ale nade wszystko smaczną i zdrową – dodaje nasz rozmówca.

Jak na razie spółka Da&Paf wynajęła część budynku pod supermarket spożywczo-przemysłowy „Aldik”, który pierwszych klientów powitał 7 sierpnia. Jest to polska sieć, która powstała w 1991 roku. Obecnie dysponuje 24 sklepami rozlokowanymi w obszarze całego kraju. Ale to nie wszystko. Kolejny sklep, tym razem z branży tekstylnej, powstanie w podziemiach. Trochę powierzchni włocławska spółka zamierza wynająć pod biura. 

Napis na hotelu już się pojawił. Teraz najważniejszym pytaniem jest jednak to dotyczące otwarcia. Konkretnej daty wciąż nie ustalono. – Myślę, że w przeciągu dwóch miesięcy – ocenia Dariusz Malinowski i dodaje, że z pewnością o tym usłyszymy.

Fot. Portal Płock

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE