Reklama

Jest kasa na remont budynków na starówce. Powstaną nowe mieszkania [WIZUALIZACJE]

Opublikowano:
Autor:

Jest kasa na remont budynków na starówce. Powstaną nowe mieszkania [WIZUALIZACJE] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Prawie 4 mln złotych na budowę i remonty w Płocku przyznał Bank Gospodarstwa Krajowego. Wyremontowane zostaną m.in. dwie kamienice przy ul. Sienkiewicza.

Prawie 4 mln złotych na budowę i remonty w Płocku przyznał Bank Gospodarstwa Krajowego. Wyremontowane zostaną m.in. dwie kamienice przy ul. Sienkiewicza. 

Wszystkie trzy inwestycje zostaną zrealizowane w rejonie starego miasta. Miejskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego dostało 2 mln złotych na realizację budynków przy ul. Sienkiewicza 40 i 42 (całkowity koszt inwestycji to niecałe 5 mln złotych). Z kolei spółka Inwestycje Miejskie zrealizuje budynek przy ul. Kościuszki 3b, gdzie powstaną mieszkania i Mediateka, a także przy ul. Kazimierza Wielkiego - tu powstaną mieszkania i żłobek. 

- Łączny koszt przedsięwzięć realizowanych przy wsparciu Banku Gospodarstwa Krajowego w Warszawie od 2012 roku to 43 mln złotych. Z tymi planowanymi, to ponad 53 mln złotych - mówił prezydent Andrzej Nowakowski. Łączna wartość dopłat z BGK to 26,5 mln złotych. 

To kolejne kroki w kierunku rewitalizacji starego miasta. Powstałe mieszkania będą lokalami komunalnymi na wynajem. Przetarg na wybór wykonawcy inwestycji przy ul. Sienkiewicza 40/42 został rozstrzygnięty i dziś prezes Mirosław Kłobukowski podpisał umowę. Firma Wixbud ze Słupna ma 12 miesięcy na realizację zadania.

- W wyniku przetargu udało nam się uzyskać nieco niższą cenę, zeszliśmy poniżej 5 mln złotych - mówił Mirosław Kłobukowski prezes MTBS. - Dużym problemem jest fakt, ze budynek nr 40 jest wpisy do rejestru zabytków. Przygotowanie tej inwestycji było pracochłonne i skomplikowane. Budynek nr 42 nie jest zabytkiem, więc zostanie rozebrany i odtworzony. Budynku 40 nie możemy całkowicie rozebrać.

W obu budynkach na tę chwilę jest 13 lokali mieszkalnych. Jak zapewniali prezes i prezydent, wszyscy najemcy dostali mieszkania socjalne. Po remoncie na 1054 metrach kwadratowych będzie 15 mieszkań o powierzchni od 34 do 48 metrów kwadratowych. 

Swoich sił w budownictwie mieszkaniowym próbuje też spółka Inwestycje Miejskie, która do tej pory realizowała głównie żłobki i przedszkola. Zrealizuje inwestycję przy Kazimierza Wielkiego 52 i modernizację kamienicy przy ul. Kościuszki 3b. Na ten cel pozyskano 1,4 mln złotych dofinansowania. 

- Mamy wykonaną całą dokumentację. W przyszłym tygodniu ogłosimy przetarg - zapewniał Daniel Kaźmierczyk, prezes Inwestycji Miejskich. 

Przy Kościuszki 3b powstanie 12 mieszkań, o metrażu od 30 do 45 metrów kwadratowych. Na piętrze i poddaszu będą miały też 2,5-metrowe komórki, powstanie też 125-metrowy taras, gdzie znajdą się trzy zabawki dla dzieci. To wszystko do końca 2019 roku. Koszt remontu to 1,7 mln złotych, a pożyczka z BGK wyniosła 604 tysiące. Na dole będzie Mediateka.

Na Kazimierza Wielkiego również powstanie 12 mieszkań, o powierzchni od 28 do 69 metrów kwadratowych. Koszt budowy to 2,5 mln złotych, pożyczka bezzwrotna z BGK wyniosła tu 869 tys. złotych. Tu na parterze powstanie przedszkole. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE