Reklama

Jest już projekt na przyszłą siedzibę POKiS-u. I kasa też

Opublikowano:
Autor:

Jest już projekt na przyszłą siedzibę POKiS-u. I kasa też  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Na tę decyzję trzeba było trochę poczekać, ale wreszcie jest, w dodatku pozytywna. W Ratuszu już przygotowują dokumenty wymagane do sfinalizowania umowy na środki na przebudowę byłego gimnazjum, w którym zostanie umieszczona przyszła siedziba Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki. A jakie są plany na zagospodarowanie? Zaplanowano nawet kawiarenkę i galerię.

Na tę decyzję trzeba było trochę poczekać, ale wreszcie jest, w dodatku pozytywna. W Ratuszu już przygotowują dokumenty wymagane do sfinalizowania umowy na środki na przebudowę byłego gimnazjum, w którym zostanie umieszczona przyszła siedziba Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki. A jakie są plany na zagospodarowanie? Zaplanowano nawet kawiarenkę i galerię.

 

Projekt nazwano „Rozwój oferty kulturalno-edukacyjnej miasta Płocka poprzez adaptację istniejącego obiektu dla potrzeb Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki”. I właśnie na jego realizację miasto dostanie środki.

- Otrzymaliśmy informację, że nasz wniosek zakwalifikował się do dofinansowania unijnego – mówi Hubert Woźniak z zespołu medialnego Ratusza. -. Przygotowujemy więc dokumenty wymagane do podpisania umowy.

Przyszła siedziba POKiS-u, już po wyprowadzce z obecnego budynku przy Tumskiej, będzie mieściła się w byłym gimnazjum nr 2 przy Jakubowskiego. Projekt techniczny już jest gotowy. Na czterech kondygnacjach (włączając piwnicę) zostaną przygotowane poszczególne pomieszczenia: dwie wygłuszone sale prób dla zespołów muzycznych, sala do zajęć z przedszkolakami, pomieszczenia dla administracji POKiS-u, sala taneczna, osobne pracownie dla fotografów i plastyków, studio nagrań, sala prób wokalnych, teatralna z odpowiednim zapleczem, sale dydaktyczne, garderoba Zespołu Pieśni i Tańca "Wisła", a szkolny hol na pierwszym piętrze przeobrazi się w galerię, jako miejsce przyszłych wystaw. To nie wszystko. Sala gimnastyczna zmieni funkcję, będzie służyła za salę widowiskową z wielofunkcyjną sceną i widownią.

[ZT]12754[/ZT]

- Szacujemy, że adaptacja dawnego gimnazjum pochłonie ok. 4,3 mln zł, natomiast wydatki kwalifikowane 4 mln zł. Z kolei dofinansowanie unijne mamy na poziomie 70 proc., czyli w tej chwili to około 2,8 mln zł – dopowiada Hubert Woźniak.

Zgodnie z regulaminem konkursu na środki unijne budynek powinien zostać zaadaptowany na przyszłe potrzeby POKiS-u najpóźniej do końca sierpnia 2018 roku.  

Fot. Byłe gimnazjum przy Jakubowskiego, fot. Karolina Burzyńska / Portal Płock

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE