Reklama

Jeśli możecie, zostańcie dziś w domach. Jest ostrzeżenie

Opublikowano:
Autor:

Jeśli możecie, zostańcie dziś w domach. Jest ostrzeżenie  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Przekroczenie norm stężeń pyłów w chłodniejsze dni to powoli norma. Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego wydało ostrzeżenie dla Płocka.

Przekroczenie norm stężeń pyłów w chłodniejsze dni to powoli norma. Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego wydało ostrzeżenie dla Płocka. 

Najbardziej narażone są kobiety w ciąży, osoby starsze, choroby z chorobami oczu i układu oddechowego i skłonnymi do infekcji. Osoby te powinny ograniczyć przebywanie na zewnątrz. Wszyscy mieszkańcy powinni ograniczyć aktywność na powietrzu, a bardziej wrażliwy w miarę możliwości unikać przebywania na zewnątrz. Pyły zawieszone mogą powodować kaszel, trudności z oddychaniem, podrażnienia górnego odcinka dróg oddechowych. 

- Główną przyczyną podwyższonych wartości jest komunikacja, w tym wtórne pylenie z ulic i emisja spalin. Wystąpią również warunki meteorologiczne sprzyjające takiej sytuacji-słaby wiatr, wyż, zamglenia.Prognozuje się utrzymywanie podwyższonych stężeń pyłu, jednakże nie przewiduje się przekroczenia poziomu informowania oraz alarmowego, który mógłby powodować  negatywne skutki zdrowotne - czytamy w komunikacie. 

 Ostrzeżenie obowiązuje do wtorku 8 stycznia do godziny 23:59. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE