Reklama

Jeden z posłów zrezygnował. Zastąpi go...

Opublikowano:
Autor:

Jeden z posłów zrezygnował. Zastąpi go... - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Burmistrz Mszczonowa nie zrezygnuje z rządzenia gminą na rzecz mandatu posła. W sejmowych ławach zastąpi go więc Anna Cicholska z Ciechanowa.

Burmistrz Mszczonowa nie zrezygnuje z rządzenia gminą na rzecz mandatu posła. W sejmowych ławach zastąpi go więc Anna Cicholska z Ciechanowa.

Wybory wyłoniły 10 posłów z okręgu płocko-ciechanowskiego. Pośród przynależnych naszemu okręgowi mandatów, aż sześć przypadło w udziale kandydatom Prawa i Sprawiedliwości. Wśród nich - Józefowi Kurkowi, burmistrzowi Mszczonowa. Ale okazało się, że włodarz gminy miejsko-wiejskiej niedaleko Żyrardowa, w której - dodajmy - rządzi od ponad 25 lat, nie zamierza opuścić gminy dla ław sejmowych. Na Wiejskiej zastąpi go więc Anna Cicholska z Regimina koło Ciechanowa.  Jako pierwsza o tej zamianie poinformowała płocka „Gazeta Wyborcza”.

Na Kurka zagłosowało ponad 7,8 tys. wyborców, na Annę Cicholską - blisko 5,4 tys. osób.

Kim jest druga obok Elżbiety Gapińskiej z PO posłanka z naszego okręgu? Anna Cicholska ma 53 lata, skończyła chemię Na UMK w Toruniu i podyplomowo fizykę i astronomię. Jest dyrektorką Gminnego Zespołu Szkół w Regiminie. To jej pierwsza kadencja w sejmie. W ub. roku bezskutecznie kandydowała do europarlamentu.

Poza Anną Cicholską Ciechanów w sejmie reprezentują też Marek Jakubiak (Kukiz’15) oraz Robert Kołakowski (PiS), a w senacie -- Jan Maria Jackowski (PiS).

Czytaj też:

Fot. Małgorzata Rostowska / Portal Płock

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE