Reklama

Jeden jarmark zakończony, inne trwają

Opublikowano:
Autor:

Jeden jarmark zakończony, inne trwają - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Na wielkanocnym jarmarku przed ratuszem furorę robiły pisanki z koralików Pana Koralika, a także inne barwne jajka.

Na wielkanocnym jarmarku przed ratuszem furorę robiły pisanki z koralików Pana Koralika, a także inne barwne jajka.

Choć początkowo byliśmy nieco niepocieszeni, że w pierwszych chwilach na Jarmarku Wielkanocnym trochę brakowało atmosfery świąt, zgodnie z naszymi przewidywaniami później się to zmieniło. Na straganach zagościły cudne barwne pisanki,  pomalowane w tradycyjny sposób, ale i fikuśne, i oryginalne, przepasane kolorowymi wstążkami, baranki do święconki, ozdobione bukszpanem koszyczki wielkanocne, obrusy i serwetki ze świątecznymi motywami. Atmosferę nadchodzących świąt wzmagały wielkie, półtorametrowe pisanki wymalowane przez najmłodszych płocczan, które rozstawiono przez ratuszem. Mimo niepogody Stare Miasto ożyło, co z pewnością ucieszyło organizatorów z Agencją Rewitalizacji Starówki na czele.

Furorę robiły m.in. pisanki z kolorowych koralików nanizanych nieustannie przez Pana Koralika, czyli Dariusza Gołębiewskiego, który od wielu lat podróżuje po Polsce, a teraz postanowił zatrzymać się na dłużej w Płocku. Pan Koralik ze swoim białym worem koralików, z którego wysypuje  całą górę najróżniejszych koralikowych istot - wiewiórek, myszek, bransoletek,  serwetek, gwiazdeczek i oczywiście pisanek, ma gest - ci, których nie było stać na koralikowe cudeńka, mogli... odpracować zakup, nawlekając koraliki. Zresztą Pan Koralik w ogóle chętnie dzielił się swoim fachem, ucząc dzieci technik wyczarowywania z żyłki kolorowych przedmiotów.

Jarmark przed ratuszem już się wprawdzie zakończył, ale ci, którzy nie zdołali się wybrać, mogą przejść się na jarmark do galerii. Od środy do piątku w Galerii Wisła będzie trwał jarmark produktów regionalnych, na którym można kupić tradycyjne specjały z różnych zakątków Polski. Z kolei już od dziś, czyli od poniedziałku, do Wielkiego Piątku na kiermasz produktów regionalnych zaprasza galeria Mazovia. Poza regionalnymi przysmakami będzie tam można kupić m.in. malowane woskiem pisanki.

Fot. Tomasz Miecznik/Portal Płock;
Jarmark zorganizowały: Płocka Lokalna Organizacja Turystyczna, Agencja Rewitalizacji Starówki, Muzeum Mazowieckie oraz Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki.

Więcej zdjęć, m.in. wielkich pisanek ustawionych przed ratuszem, w naszej galerii:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE