Reklama

Jarmark na przekór złej pogodzie [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Jarmark na przekór złej pogodzie [FOTO] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Największym przekleństwem tegorocznej edycji Jarmarku Tumskiego jest na razie pogoda, która odstrasza mniej odpornych na deszcz zwiedzających.

Największym przekleństwem tegorocznej edycji Jarmarku Tumskiego jest na razie pogoda, która odstrasza mniej odpornych na deszcz zwiedzających.

Od samego rana na mieszkańców Płocka i wszystkich gości naszego miasta czekały stragany ustawione na Starym Rynku, Tumskiej i Nowym Rynku. Stosunkowo najmniejszym powodzeniem cieszyły się stoiska nieopodal ratusza. Za to na Tumskiej i Nowym Rynku chwilami wręcz nie było gdzie szpilki wcisnąć.
Nadmiernie czasami eksploatowane hasło „każdy znajdzie tutaj coś dla siebie” w przypadku Jarmarku Tumskiego okazało się wyjątkowo aktualne. Było mnóstwo atrakcji dla kolekcjonerów (chociaż oni „swój” dzień będą mieli oficjalnie dopiero w niedzielę, biżuteria, artykuły myśliwskie, najrozmaitsze wyroby spożywcze (pieczywo domowej roboty, nalewki, zioła, słodycze), biżuteria, ubrania przygotowywane ręcznie i mnóstwo innych atrakcji.
Tegoroczny Jarmark Tumski, podobnie jak wszystkie jego poprzednie edycje, przygotowała grupa zapaleńców ze Stowarzyszenia Przyjaciół Muzeum Mazowieckiego z jego szefem, niezmordowanym Pawłem Mieszkowiczem na czele. Właśnie jemu dziękował prezydent Andrzej Nowakowski, otwierając oficjalnie całą imprezę.
Wprawdzie pogoda usiłuje odstraszyć ludzi od wyjścia na Tumską, Nowy Rynek i Stary Rynek, jednak warto uzbroić się w parasol lub kurtkę z kapturem i ruszyć do oglądania straganów.

Fot. Tomasz Paszkiewicz / Portal Płock oraz UMP

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE