Reklama

Jakie wybrać płytki do kuchni w stylu angielskim?

Opublikowano:
Autor:

Jakie wybrać płytki do kuchni w stylu angielskim? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Kuchnia w stylu angielskim jest elegancka i przytulna jednocześnie. Decyduje o tym unikalne połączenie naturalnych materiałów z jasnymi i pastelowymi kolorami, które pięknie łączą się w całość. Pojawiają się w niej zarówno kwiatowe desenie i florystyczne wzory, jak i gładkie powierzchnie wykończone połyskiem. Styl angielski objawia się niekiedy sielskim klimatem, a innym razem kolonialnym szykiem. W takim wnętrzu dobrze sprawdzają się drewniane meble i szafki z przeszkleniami. Płytki na ścianach i podłodze również muszą być z konkretnej palety barw i wzorów.

Kuchnia w stylu angielskim jest elegancka i przytulna jednocześnie. Decyduje o tym unikalne połączenie naturalnych materiałów z jasnymi i pastelowymi kolorami, które pięknie łączą się w całość. Pojawiają się w niej zarówno kwiatowe desenie i florystyczne wzory, jak i gładkie powierzchnie wykończone połyskiem. Styl angielski objawia się niekiedy sielskim klimatem, a innym razem kolonialnym szykiem. W takim wnętrzu dobrze sprawdzają się drewniane meble i szafki z przeszkleniami. Płytki na ścianach i podłodze również muszą być z konkretnej palety barw i wzorów.

Białe płytki cegiełki

Kojarzymy je z podziemnym metrem, jednak od pewnego czasu mają swoje zastosowanie również we wnętrzach mieszkalnych. Odnajdują się doskonale w angielskim klimacie wśród drewnianych szafek i dekoracyjnych uchwytów. Pojawiały się w minionym wieku w kuchniach naszych przodków, gdzie zawsze można było poczuć ciepłą i przyjemną atmosferę. Biel bardzo dobrze kontrastuje z brązem szafek. Możemy ułożyć płytki klasycznie, równolegle względem siebie lub w oryginalniejszy sposób, czyli w efektowną jodełkę. To proste i uniwersalne, lecz eleganckie rozwiązanie, które w angielskich kuchniach pojawia się bardzo często.

Pastelowe barwy

W aranżacjach w stylu angielskim często występują też bielone meble do łazienki do kuchni z wyraźnie zaznaczonymi frezami. Towarzyszą im złote uchwyty lub ozdobne gałki. Biel efektownie ocieplimy pastelowymi odcieniami na ścianie. Świetnie sprawdzi się kolor łososiowy, który współgrać może z miedzianym kloszem lampy zawieszonej na suficie. Delikatny róż dobrze odnajduje się we wnętrzach, gdzie widoczne są żywe rośliny. W kuchni będą to zioła w drewnianych i metalowych skrzynkach. Nie musimy również unikać odważniejszego błękitu, którego wyrazistość złagodzi ciemny drewniany blat.

Drewniany akcent na podłodze

Drewno jest szlachetnym materiałem, który pojawia się w stylowych wnętrzach, w klasycznej oraz nowoczesnej interpretacji. Jednocześnie jest bardzo wrażliwe na wilgoć, dlatego wymaga konserwacji i impregnacji, jeżeli planujemy wykorzystać je m.in. w kuchni. Alternatywą dla niego są płytki w kolorze naturalnego drewna, idealnie odzwierciedlające jego wygląd i charakter. Widoczne jest na nich piękne usłojenie oraz sęki, które nadają całości autentycznego wyglądu. Taka podłoga jest niezastąpiona w angielskiej kuchni, potęguje efekt ciepła, a także pomaga w stworzeniu prawdziwie rodzinnego i domowego klimatu.

Dekoracyjny patchwork

Patchworkowe płytki skutecznie ożywiają wnętrze, są nośnikiem wielobarwnej ornamentyki, która dobrze sprawdza się w stylu eklektycznym, jak i tym o mocno skonkretyzowanym kierunku. W kuchni urządzonej w stylu angielskim nawiązują do XIX-wiecznej Wielkiej Brytanii, kiedy to we wnętrzach prezentowano ręcznie malowane płytki, wyróżniające się efektownymi wzorami. Mogą być w wersji pastelowej, z mocniejszym akcentem zieleni lub granatu, a także w wersji czarno-białej w geometryczne wzory, nawiązujące nieco do stonowanej klasyki. Patchwork równie dobrze prezentuje się na ścianie, jak i podłodze.

Styl angielski jest bardzo różnorodny, jednak nie powinno w nim zabraknąć akcentów drewna i pastelowych barw. Można ponadto zdecydować się na bardziej ornamentowe wzory, nawiązujące do dawnej Wielkiej Brytanii lub proste, o minimalistycznej formie, płytki cegiełki, będące eleganckim dopełnieniem drewnianych mebli w sielskim klimacie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE