Reklama

Reklama

Jakie podwyżki dla nauczycieli? Związek proponuje wzrost kwoty bazowej o 20 proc.

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Jakie podwyżki dla nauczycieli? Związek proponuje wzrost kwoty bazowej o 20 proc. - Zdjęcie główne

foto Pixabay

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W Płocku w placówkach oświatowych różnego typu pracuje ponad 2,5 tys. nauczycieli. Minister edukacji zapowiedział, że jeszcze przed świętami lub tuż po nich przedstawi gotowe projekty ustaw, dotyczące wynagrodzeń i czasu pracy tej grupy zawodowej.

Reklama

Przemysław Czarnek poinformował, że zmiany muszą zostać przygotowane i zaakceptowane do kwietnia 2022 r., by nowy rok szkolny 1 września 2022 r. rozpoczął się już według nowych arkuszy organizacyjnych.

W tym tygodniu odbyły się spotkania przedstawicieli resortu edukacji z samorządowcami, Związkiem Nauczycielstwa Polskiego, NSZZ "Solidarność" oraz Forum Związków Zawodowych.

ZNP proponuje wzrost tzw. kwoty bazowej o 700 zł już od początku przyszłego roku. Oznaczałoby to wzrost tej kwoty o niespełna 20 proc. - z 3538 zł do 4238 zł. Związek chce także powiązania wynagrodzeń nauczycieli z przeciętnym wynagrodzeniem w gospodarce.

Co to oznacza? Według wyliczeń portalu glos.pl stawki średniego wynagrodzenia wyglądałyby następująco (wszystkie kwoty brutto):

- nauczyciel stażysta (100 proc. kwoty bazowej) – 4238 zł

- nauczyciel kontraktowy (111 proc. kwoty bazowej) – 4704 zł

- nauczyciel mianowany (144 proc. kwoty bazowej) – 6100 zł

- nauczyciel dyplomowany (184 proc. kwoty bazowej) – 7798 zł.

Przypomnijmy, że w płockich placówkach oświatowych pracuje 2.522 nauczycieli. 42 osoby to nauczyciele stażyści, znajdujący się na początku swojej kariery zawodowej. Nauczycieli kontraktowych jest 356, mianowanych - 389. Największą grupę stanowią nauczyciele dyplomowani, czyli z największym stażem i doświadczeniem. Jest ich 1.735.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy