Reklama

Jaki zegarek wybrać dla aktywnego mężczyzny?

Opublikowano:
Autor:

Jaki zegarek wybrać dla aktywnego mężczyzny? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Nie każdy model zegarka będzie odpowiedni dla mężczyzny, który preferuje aktywny styl życia. W takim przypadku zazwyczaj podnoszą się wymagania, ponieważ urządzenie nie może tylko dobrze wyglądać. Musi być wytrzymałe, nowoczesne i posiadać dodatkowe funkcje, które ułatwią codzienne funkcjonowanie. Jednak nie można zapomnieć o tym, że wtedy jakość zegarka jest jeszcze ważniejsza, dlatego koniecznie trzeba zwrócić uwagę na wybór odpowiedniej firmy.

Nie każdy model zegarka będzie odpowiedni dla mężczyzny, który preferuje aktywny styl życia. W takim przypadku zazwyczaj podnoszą się wymagania, ponieważ urządzenie nie może tylko dobrze wyglądać. Musi być wytrzymałe, nowoczesne i posiadać dodatkowe funkcje, które ułatwią codzienne funkcjonowanie. Jednak nie można zapomnieć o tym, że wtedy jakość zegarka jest jeszcze ważniejsza, dlatego koniecznie trzeba zwrócić uwagę na wybór odpowiedniej firmy.

Czy warto wybrać zegarki Tissot?

Przede wszystkim pamiętajmy o tym, że szwajcarskie firmy należą do jednych z najlepszych na świecie. Dotyczy to nie tylko eleganckich modeli dopasowanych do garnituru, ale również tych sportowych, które zostały wykonane z wytrzymałych materiałów. Dlatego warto zwrócić uwagę na zegarki Tissot, ponieważ wyróżniają się doświadczeniem, tradycją oraz różnorodnością. Poza tym należą do koncernu Swatch Group, co dodatkowo nadaje im prestiżu.

Jaki mechanizm zegarka wybrać?

Obecnie najpopularniejszym rozwiązaniem jest mechanizm kwarcowy i warto właśnie na niego się zdecydować. Przede wszystkim jest to związane z tym, że zegarek działa przy pomocy baterii i w razie potrzeby zegarmistrz może ją swobodnie wymienić. Poza tym zauważono, że w takich modelach punktualność chodu jest o wiele wyższy od mechanizmów mechanicznych. Na pewno szczególnie ucieszy to osoby, które nie lubią się spóźniać. Ważne jest również to, że zegarek kwarcowy często jest wyposażony w wyświetlacz LCD.

Jakie parametry powinien mieć zegarek dla aktywnych?

Ważne jest także to, by zwrócić uwagę na niektóre parametry, które będą świadczyły o wytrzymałości zegarka. Dzięki temu będziemy mogli z niego bez problemu korzystać nawet w trakcie uprawiania sportu, bez konieczności zwracania uwagi na to, czy nie stanie się z nim nic złego. Poza tym trzeba pamiętać o materiale, z jakiego wykonany pasek oraz tarcza. W pierwszym przypadku warto postawić na kauczuk. Jednak dobre są też zegarki wykonane ze stali szlachetnej, a najlepiej takiej, która jest dopasowana do alergików. W przypadku tarczy dobrze sprawdzi się szkło szafirowe, które ma ocenę 9/10 w skali twardości.

Najważniejsze parametry świadczące o trwałości zegarka

Wodoodporność – warto to dostosować do własnych potrzeb. Szczególnie wtedy, gdy nurkujemy. Wydaje się, że 100 metrów stanowi dobre rozwiązanie, ponieważ umożliwia swobodne pływanie z założonym zegarkiem oraz nurkowanie bez akwalungu.
Średnica koperty – dobrze sprawdzi się zegarek, którego koperta ma ok. 45 milimetrów.
Kolor naniesiony metodą PVD – odpowiada za trwałą zmianę koloru zegarka. Wykorzystuje się do tego jonizację.
Widoczność wskazówek – warto zwrócić uwagę na dodatek fluorescencyjnej masy, która naświetla się w ciągu dnia. Dzięki temu w nocy wskazówki są dobrze widoczne.

Dodatkowe funkcje zegarka

Aktywny styl życia zazwyczaj wiąże się z uprawianiem jakiegoś sportu, dlatego zegarek powinien w tym pomagać. Dzięki temu możemy być pewni, że urządzenie jest nie tylko ładnym elementem galanterii, ale przede wszystkim ułatwia nam życie. Szczególnie pomocne będą dodatkowe funkcje jak np. stoper, kalendarz, tachymetr i możliwość zmierzenia wysokości.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE