Reklama

Jak zadbać o swoje finanse?

Opublikowano:
Autor:

Jak zadbać o swoje finanse? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Oszczędzanie zdecydowanie nie jest mocną stroną Polaków. Zaledwie mały procent z nas posiada jakiekolwiek oszczędności. Większość ludzi żyje kolokwialnie mówiąc ?od pierwszego do pierwszego?. Nie jest to dobre podejście, ponieważ w razie nagłego wydatku, po prostu brakuje nam pieniędzy. Na szczęście istnieje kilka prostych sposobów, dzięki którym nawet najbardziej oporni mogą zaoszczędzić sporo gotówki.

Oszczędzanie zdecydowanie nie jest mocną stroną Polaków. Zaledwie mały procent z nas posiada jakiekolwiek oszczędności. Większość ludzi żyje kolokwialnie mówiąc „od pierwszego do pierwszego”. Nie jest to dobre podejście, ponieważ w razie nagłego wydatku, po prostu brakuje nam pieniędzy. Na szczęście istnieje kilka prostych sposobów, dzięki którym nawet najbardziej oporni mogą zaoszczędzić sporo gotówki.

Po pierwsze planowanie

Bardzo dobrym krokiem w stronę oszczędzania jest zaplanowanie swoich wydatków. Posiadając pieniądze na koncie, tak naprawdę nawet nie zauważamy, kiedy znikają. Robiąc sobie plan, możemy obliczyć ile miesięcznie jesteśmy w stanie zaoszczędzić. Dobrze jest wtedy założyć konto oszczędnościowe, na które będziemy przelewać ustaloną kwotę. Jeśli uda nam się dodatkowo zaoszczędzić z ustalonego budżetu, wtedy również można zrobić przelew lub wydać pieniądze na siebie, w ramach zachęty do dalszego odkładania pieniędzy.

Ograniczenie zbędnych wydatków

Wiele osób zmaga się z różnymi nałogami. Najczęstszym z nich są papierosy. Większość osób, nawet nie zdaje sobie sprawy ile pieniędzy jesteśmy w stanie zaoszczędzić eliminując je z naszego życia. Jeśli palacz wypala, dwie paczki tygodniowo, oszczędności mogą wynieść nawet 112 zł, jeśli więcej to kwota oczywiście się zwiększa. Duża część społeczeństwa jest również przyzwyczajona do porannej kawy, którą z powodu braku czasu, najczęściej kupuje w kawiarniach. Koszt takiej kawy wynosi około 8 zł. Rezygnując z niej możemy więc zaoszczędzić nawet 160 zł miesięcznie. Biorąc pod uwagę, że pijemy ją 5 dni w tygodniu. A kawę można przecież wypić w domu lub w pracy.

Oszczędzanie dla opornych

Oszczędzanie dla wielu osób wydaje się być bardzo ciężkie, a czasem nawet niemożliwe. Na szczęście banki stworzyły możliwości i dla takich osób. Jednym z nich są konta typu „saver”, które zaokrąglają transakcje bezgotówkowe i nadwyżkę przelewają automatycznie na specjalnie przeznaczone do tego konto oszczędnościowe. Osoby, które nie oszczędzały w ten sposób, mogą się zdziwić ile oszczędności może się pojawić na ich koncie.

Dobrym sposobem na oszczędzanie, dla tych którzy naprawdę nie mają z czego odkładać są promocje bankowe. Aktualnie, banki są w stanie zapłacić nowym klientom za otworzenie u nich konta. Należy tylko spełnić kilka prostych warunków i gotówka pojawia się na naszym koncie. Więcej na temat promocji przeczytasz na oszczednoscionline.pl.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE