Reklama

Jak wybrać najkorzystniejszą pożyczkę?

Opublikowano:
Autor:

Jak wybrać najkorzystniejszą pożyczkę? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Rozważasz możliwość zaciągnięcia pożyczki? Sprawdź na co zwrócić uwagę analizując oferty banków i firm pozabankowych.

Rozważasz możliwość zaciągnięcia pożyczki? Sprawdź na co zwrócić uwagę analizując oferty banków i firm pozabankowych.

Obecnie na polskim rynku działa całkiem sporo banków oraz instytucji pozabankowych, które – często niemalże od ręki – są w stanie udzielić nam pożyczki. Naturalnie nie każdy ze wspomnianych banków czy też parabanków oferuje takie same warunki odnoszące się do zobowiązania finansowego. Jak wobec tego wybrać najbardziej opłacalną pożyczkę? Przede wszystkim porównując oferty banków i instytucji pozabankowych. A na jakie wskaźniki – konkretnie – należy zwrócić swoją uwagę?

RRSO

RRSO to nic innego, jak tylko wskaźnik obrazujący oprocentowanie, które uwzględnia wszystkie koszty zobowiązania finansowego. Mówiąc wprost; jest to rzeczywista kwota, jaką przyjdzie nam zapłacić gdy zdecydujemy się na zaciągnięcie konkretnej pożyczki. Wybierając usługi danego podmiotu nie sugerujmy się więc wysokością raty czy też czasem spłaty danego zobowiązania finansowego, gdyż w praktyce nie są one realnym wskaźnikiem odnoszącym się do naszego przyszłego zadłużenia. Pamiętajmy, że wskaźnik RRSO i wartości w nim podawane dotyczą oprocentowania w skali rocznej. Więc kiedy nasze zobowiązanie jest krótsze to wysokość wskaźnika rzeczywistej rocznej stopy oprocentowania może nas niepotrzebnie przerazić.

Ubezpieczenie

Ubezpieczenie pożyczki to produkt, który – z założenia – ma dać nam poczucie bezpieczeństwa i odciążyć od zobowiązania finansowego w razie… no właśnie? Czego? To pytanie warto zadać przedstawicielowi banku bądź firmy pozabankowej, oferującej nam daną pożyczkę. Niemniej jednak zakres ubezpieczenia jest tylko jednym ze wskaźników, które warto brać pod uwagę analizując oferty dostępnych pożyczek. Poza wspomnianym zakresem ubezpieczenia należy koniecznie dopytać o jego koszt. Niekiedy bowiem banki czy firmy oferują nam ubezpieczenia, których cena wynosi nawet... 20% kosztów pożyczki.

Wakacje kredytowe

Długi należy spłacać – to zasada znana nie od dziś. Niemniej jednak może się zdarzyć, że w wyniku nieprzewidzianych okoliczności dodatkowe obciążenie budżetu w postaci raty pożyczki stanie się dla nas przysłowiową kulą u nogi. W takiej sytuacji warto sięgnąć po opcję, którą są tak zwane wakacje kredytowe. To oczywiście nic innego,jak tylko chwilowe zawieszenie spłaty. Decydując się na pożyczkę w danej instytucji warto więc dopytać, czy przewiduje ona taką opcję, a jeśli tak, jakie warunki należy spełnić aby móc z niej skorzystać.

Jeśli wciąż poszukujesz godnej polecenia pożyczki, to korzystne warunki zaoferuje ci m.in. firma Vivus. Więcej o tym jak wykorzystać dodatkowe środki znajdziesz adresem: https://www.vivus.pl/moje-finanse/szybka-pozyczka/.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE