Reklama

Jak ubierać dzieci w letnie upały?

Opublikowano:
Autor:

Jak ubierać dzieci w letnie upały? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Największym błędem rodziców jest przegrzewanie dziecka. Jest to szczególnie groźne podczas letnich upałów, kiedy temperatury przekraczają 30 stopni Celsjusza. Temperatura ciała noworodka wynosi niemal tyle samo, co temperatura ciała dorosłego człowieka. Oznacza to, że małe dziecko odczuwa temperaturę na zewnątrz tak samo, jak jego rodzice. Właśnie dlatego podczas upałów należy ubierać dzieci wyłącznie w lekkie, przewiewne ubranka, zapewniające komfort.

Jak ubrać niemowlę na spacer?

Noworodka lub niemowlaka leżącego w wózku nie wolno ubierać zbyt grubo. Wystarczy pieluszka oraz cienka, bawełniana koszulka lub sukieneczka. W przypadku, gdy malec ma zapewnioną ochronę przed słońcem, można bez obaw pozostawić go w samej pieluszce. Zawsze należy wziąć ze sobą dodatkowe ubranko lub tetrową pieluszkę do przykrycia – przyda się, gdy nagle się ochłodzi. Nie trzeba zakładać maluszkowi skarpetek czy spodenek, ponieważ tylko dodatkowo ogrzewają. Więcej na temat prawidłowego ubierania dzieci można przeczytać na stronie http://123madrzyrodzice.pl/

W upalne dni należy pamiętać o tym, aby przebywać z dzieckiem w cieniu, osłaniać główkę i w miarę możliwości zacieniać oczy np. za pomocą czapeczki z daszkiem lub kapelusika. Nie wolno zakładać dzieciom okularów przeciwsłonecznych, które nie zawierają profesjonalnych filtrów, ponieważ rozszerzone źrenice sprawiają, że do oczu dociera więcej szkodliwego promieniowania. Konieczne jest zachowanie zdrowego rozsądku i pamiętanie o tym, aby podczas upałów nie przebywać z dziećmi na zewnątrz między godziną 10 a 16.

Jak rozpoznać przegrzanie?

Podczas największych upałów nietrudno o przegrzanie, nawet wtedy, gdy malec jest w samej pieluszce. Zawsze towarzyszy temu utrata płynów, która dla najmniejszych dzieci może być bardzo niebezpieczna. Podstawowe objawy przegrzania to nadmierna potliwość oraz rumieńce na twarzy. Malec może być nienaturalnie spokojny i senny lub nadmiernie pobudzony. W takiej sytuacji najważniejsze jest podawanie płynów, a jeśli jest taka możliwość, to warto maluszka zanurzyć w wodzie o temperaturze o 1 stopień niższej niż temperatura ciała.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE