Reklama

Jak to jest z kulturą w Płocku? NCK opublikowało ranking

Opublikowano:
Autor:

Jak to jest z kulturą w Płocku? NCK opublikowało ranking - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Zespół ds. Statystyki Narodowego Centrum Kultury opracował ranking gmin pod względem wydatków na kulturę. Zestawienie uwzględnia kondycję finansową gmin i oparte jest o dane na temat życia kulturalnego w poszczególnych jednostkach samorządowych. Jak w rankingu prezentuje się Płock?

Zespół ds. Statystyki Narodowego Centrum Kultury opracował ranking gmin pod względem wydatków na kulturę. Zestawienie uwzględnia kondycję finansową gmin i oparte jest o dane na temat życia kulturalnego w poszczególnych jednostkach samorządowych. Jak w rankingu prezentuje się Płock?

Ranking uwzględnia dane Ministerwstwa Finansów oraz Głównego Urzędu Statystycznego z lat 2015-2016. Składowe rankingu to: działalność i uczestnictwo w kulturze (m.in. uczestnicy imprez w domach kultury i grupy artystyczne w domach kultury na 1000 mieszkańców)  wydatki na kulturę per capita i udział kultury w budżecie. Ranking podzielony jest na 12 kategorii wyróżnionych ze względu na dwa kryteria - typ gminy oraz zamożność (duża, średnia, mała). 

Płock znalazł się grupie miast na prawach powiatu o dużej zamożności. Wśród 16 miast uplasował się na dość mocnej 5. pozycji. Przed nami jest tylko Warszawa, Wrocław, Sopot i Kraków, a uzyskany wynik jest lepszy od np. Poznania i Gdańska. 

Raport znajdziemy na stronie: www.nck.pl.

Jak poziom życia kulturalnego w Płocku oceniają nasi Czytelnicy? Czekamy na opinie.

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE