reklama

Jak się jeździ czerwoniakami?

Opublikowano:
Autor:

Jak się jeździ czerwoniakami?  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WiadomościPrzez najbliższe półtora miesiąca pasażerowie autobusów znajdą się pod gradem pytań ankieterów Komunikacji Miejskiej. Nie kręcimy nosem i nie wrzeszczymy oburzeni: „a co to pana obchodzi, jakim autobusem wczoraj jechałam?!”. Bo cała ankieta ma być podstawą do opracowania nowego optymalnego układu komunikacyjnego.

Przez najbliższe półtora miesiąca pasażerowie autobusów znajdą się pod gradem pytań ankieterów Komunikacji Miejskiej. Nie kręcimy nosem i nie wrzeszczymy oburzeni: „a co to pana obchodzi, jakim autobusem wczoraj jechałam?!”. Bo cała ankieta ma być podstawą do opracowania nowego optymalnego układu komunikacyjnego.

Badania, które Komunikacja Miejska będzie przeprowadzała przez najbliższe półtora miesiąca, mają pomóc w opracowywaniu nowego układu komunikacyjnego w Płocku. Odpowiadający rzeczywistym potrzebom komunikacyjnym system będzie wdrażany już w przyszłym roku, więc to najlepszy moment, by zorientować się w sytuacji i zawczasu wszystko dobrze obmyślić. Dlatego właśnie ankieterzy KM od jutra wezmą nas na spytki.

- Badania marketingowe (tzw. liczenie pasażerów) będą przeprowadzane przez kilkuosobowe grupy ankieterów już od jutra, od soboty, mniej więcej do początku grudnia - informuje rzeczniczka prasowa Komunikacji Miejskiej, Anna Kicińska. - Ankieterzy będą obserwować napełnienie pojazdów, licząc osoby wsiadające i wysiadające z pojazdu na poszczególnych przystankach. Badania obejmą również kierunki przemieszczania się komunikacją miejską oraz przedstawią profil pasażera.

Spokojnie - opracowywanie profilu pasażera z wchodzeniem z butami w czyjąś prywatność ma niewiele wspólnego. - Taką ocenę uzyskamy na podstawie posiadanych przez pasażerów biletów, chodzi o to, by zorientować się, jak wiele osób podróżuje z biletami ulgowymi, a jak wiele z wykorzystaniem np. karty miejskiej - uspokaja Anna Kicińska. - Badania mają tez pokazać, czy pasażerowie często się przesiadają, które linie są najbardziej oblegane i o jakich godzinach, a które nie.

Właśnie tego, którymi liniami jeździmy zazwyczaj, zwłaszcza jeśli korzystamy z biletu dobowego czy karty miejskiej, albo jak często i gdzie musimy się przesiadać, będą dotyczyły pytania ankieterów. Z tego też powodu będą oni prosili nas o okazanie biletu. - Nie, ankieterzy nie będą wystawiali mandatów za jazdę na gapę - zapewnia rzeczniczka prasowa.

Ankieterzy wyposażeni w specjalny identyfikator, którego wzór prezentujemy poniżej, będą przepytywać pasażerów do początku grudnia. Spotkać będzie ich można w różnych godzinach od wtorku do czwartku, a także w weekendy. Badaniami objęto wszystkie linie autobusowe. - Wszystkich pasażerów prosimy o wyrozumiałość i pomoc ankieterom w postaci okazywania biletów i odpowiadania na zadane przez nich pytania - apeluje Anna Kicińska.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE