Reklama

Jak rozwijać własną firmę i wspierać lokalny biznes?

Opublikowano:
Autor:

Jak rozwijać własną firmę i wspierać lokalny biznes? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Rozmowa z Ireneuszem Koniecko, Prezesem firmy BTL Logistik Sp. z o.o., członkiem grupy BNI CENTRUM.

  •  
Rozmowa z Ireneuszem Koniecko, Prezesem firmy BTL Logistik Sp. z o.o., członkiem grupy BNI CENTRUM.

Portal Płock: Czym zajmuje się firma BTL Logistik?

Ireneusz Koniecko: Kurier - BTL to platforma umożliwiająca klientom nadanie paczek i palet przy minimalnym zaangażowaniu ich czasu. Usługa dedykowana jest dla klienta działającego w segmencie B2B.

Wypełniając prosty interaktywny list przewozowy, w łatwy i szybki sposób można nadać paczkę/paletę, zamawiając kuriera w dowolne miejsce w Polsce. Kurier - BTL to nowoczesne, bezpieczne i niedrogie nadawanie przesyłek przez internet. Usługi kuriersko-spedycyjne dostępne są w jednym miejscu, dysponujemy flotą setek kurierów z wielu firm w całej Polsce. Rzetelnie i z poświęceniem wypełniamy powierzone nam zadania. Każdy klient traktowany jest indywidualnie, dopasowujemy ofertę i usługi do potrzeb i oczekiwań danego konsumenta.

Współpracujemy z wszystkimi firmami kurierskimi i spedycyjnymi, które są znane na całym świecie

Platforma Kurier - BTL może zostać zintegrowana z takimi systemami jak: Allegro, Shoplo.pl, sklepy.eengine.pl, czy baselinker.pl. Istnieje również możliwość nadania API dla klienta biznesowego i zintegrowanie naszego systemu z magazynem klienta.

PP: Dlaczego zdecydował się Pan dołączyć do grupy BNI CENTRUM?

IK: Zawsze było we mnie przekonanie, że w grupie siła, a w szczególności w grupie przedsiębiorców. Chciałem zobaczyć jak działa organizacja BNI, dlaczego tak długo utrzymuje się w czołówce organizacji skupiających ludzi biznesu, co oferuje swoim członkom i w jaki sposób moja firma może na tym skorzystać.

PP: Mija rok Pana działalności w BNI, czy to miało wpływ na funkcjonowanie Pańskiej firmy?

IK: BNI daje możliwość poznania nowych przedsiębiorców, którzy korzystają z usług naszej firmy, jak również posiadają szerokie kontakty, dzięki którym możemy pozyskiwać ciekawych partnerów biznesowych. Tak jest również w naszym przypadku. Pozyskaliśmy dostęp do grupy zakupowej, która jest teraz jednym z kluczowych odbiorców naszych usług. BNI to naprawdę nieograniczona sieć kontaktów i możliwości biznesowych w całym kraju a nawet na świecie

PP: A Panu osobiście, co dało działanie w BNI CENTRUM?

IK: BNI daje możliwość korzystania ze szkoleń, warsztatów, w których poszerzamy swoją wiedzę na temat biznesu. To tylko niektóre elementy wspierania biznesowego, a w BNI jest ich znacznie więcej. Firmy nie tylko rozwijają się dzięki pozyskiwanym klientom, zmieniają się również przedsiębiorcy, którzy poprzez szkolenia i kontakty z innymi biznesmenami zmieniają sposób postrzegania biznesu i tym samym rozwijają swoje umiejętności zarządcze i strategiczne, co w znaczący sposób wpływa to na kulturę biznesu.

Pełniłem funkcję Prezesa II Kadencji grupy BNI CENTRUM. Było to ogromne wyróżnienie ale też wyzwanie zarządzać zespołem w skład, którego wchodziło ponad pięćdziesięciu przedsiębiorców.

Członkowie BNI CENTRUM. Fot. archiwum prywatne

PP: Jaka Pana zdaniem jest najważniejsza korzyść z rekomendacji?

IK: Jednym z najlepszych sposobów na reklamowanie się wśród swoich potencjalnych klientów jest polecenie nas przez inną firmę. Członkowie grup BNI rekomendują wzajemnie swoje usługi wśród swoich klientów. Naprawdę, nie ma lepszej metody na budowanie pozytywnego wizerunku firmy niż rekomendacje biznesowe. Można wiele zyskać, polecając się wzajemnie klientom. Największymi zaletami rekomendacji są: bezpieczeństwo transakcji, zaufanie oraz budowanie sieci kontaktów biznesowych, które nie tylko wspomagają proces sprzedaży oferowanych przez nas usług i produktów, ale również są konieczne dla pozytywnego postrzegania firmy.

PP: Czy otrzymał Pan rekomendację, która znacząco wpłynęła na obroty firmy BTL Logistik?

IK: BNI to usystematyzowana organizacja, w której spotykamy się przynajmniej raz w tygodniu i praktycznie zawsze otrzymuję rekomendacje lub kontakty, o które proszę naszych członków.

Oczywiście są różne poziomy biznesu, który powstaje dzięki rekomendacjom. Są małe kontrakty, ale też większe, które znacznie pomagają nam w rozwoju firmy.

PP: Jakie firmy zrzesza BNI CENTRUM? Jakie branże są przez Was poszukiwane?

IK: Zasadą BNI jest nie stwarzanie sobie konkurencji, dlatego w grupie może działać tylko jeden reprezentant danej branży, co pozwala na udzielanie poleceń bez konfliktu interesów.

Mamy w swoich szeregach przedstawicieli firm: budowlanych, motoryzacyjnych, bankowych, księgowych, prawniczych, ochroniarskich, turystycznych i wiele innych.

Poszukujemy montażystów dachów, architektów, projektantów wnętrz, agencji zatrudnienia, masażystów, deweloperów budowlanych, sklepów meblowych. Te branże chcielibyśmy polecać, ale nie możemy przekazywać rekomendacji dla nieobecnych w naszej grupie.

PP: Jakie cele stawia Pan teraz przed sobą i jakie ma Pan plany wobec BTL Logistik?

IK: Głównym celem dla BTL Logistik jest stworzenie marki rozpoznawalnej w branży usług kuriersko-spedycyjnych w całej Polsce. Dzięki profesjonalnej kadrze oraz najlepszym na rynku partnerom biznesowym chcemy być liderami w branży oraz obsługiwać większą ilość firm.

BTL propaguje ekologiczne rozwiązania w logistyce jak i zwiększenie bezpieczeństwa transportowego. Jesteśmy w trakcie rejestracji stowarzyszenia BTL, które będzie zajmowało się właśnie propagowaniem tych kwestii na wszelkich dostępnych nośnikach informacyjnych.

Marka BTL to nie tylko logistyka i transport ale też kultura w biznesie, którą również chcemy propagować coraz szerzej

PP: Co powiedziałby Pan właścicielom firm, którzy wahają się, czy dołączyć do grona przedsiębiorców zrzeszonych w BNI?

IK: Grupa BNI CENTRUM cieszy się coraz większym zainteresowaniem lokalnych przedsiębiorców, jak również gości z innych regionów Polski, którzy z uwagą przyglądają się dynamicznemu rozwojowi naszej włocławskiej grupy. Przedsiębiorcy czują potrzebę zrzeszania się, wspierania lokalnego biznesu, stąd tak duże zainteresowanie działaniami naszej grupy.

Dołączenie do aktywnej i tak szybko rozwijającej się organizacji powoduje znaczny wzrost obrotów firm Członków.

Gorąco zachęcam do zapoznania się z ideą BNI. Wszystkie niezbędne informacje znajdą państwo na profilu facebookowym BNI CENTRUM oraz na stronie internetowej www.bnipolska.pl.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE