Reklama

Jak płocczanie spędzają Sylwestra

Opublikowano:
Autor:

Jak płocczanie spędzają Sylwestra - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W naszej sondzie zapytaliśmy czytelników Portalu Płock, gdzie zamierzają pożegnać stary i powitać nowy rok. Większość internautów wybiera albo domówki, albo spędzenie przełomu lat 2014 i 2015 przed telewizorem.

W naszej sondzie zapytaliśmy czytelników Portalu Płock, gdzie zamierzają pożegnać stary i powitać nowy rok. Większość internautów wybiera albo domówki, albo spędzenie przełomu lat 2014 i 2015 przed telewizorem.

W naszej sondzie zamieszczonej na Portalu Płock kilka dni temu wzięliśmy na spytki anonimowych płocczan. Na pytanie o sposób spędzania ostatniej nocy starego roku i pierwszej nowego można wybrać jedną z siedmiu odpowiedzi.

Najwięcej, bo ponad 200 internautów zamierza dzisiejszej nocy bawić się na imprezie prywatnej (35 proc. głosów) albo  we własnym domu przed telewizorem (34 proc.). W tej chwili domówka ze znajomymi wyprzedza odliczanie przed telewizorem o kilka głosów, ale że sonda cały czas trwa, koniec końców może się to zmienić.

Trzecim najpopularniejszym sposobem na spędzenie tej wyjątkowej nocy jest bal sylwestrowy. Na bal np. w płockich hotelach (m.in. w Petropolu czy Hermanie) lub restauracjach (np. w Amore czy w Zamkowej) stroi się, czesze u fryzjera albo szykuje w domu blisko 40 płocczan.

Znacznie mniej czytelników naszego portalu zamierza pofatygować się na Wandę&Bandę, czyli na Sylwestra przed Ratuszem (18 proc.), a niewiele mniej osób (16 proc.) niezbyt dba o wiekopomną chwilę wkraczania w Nowy Rok, nie zamierza nawet czekać do północy i o ile nie obudzą ich wystrzały fajerwerków, smacznie przespać ostatnie godziny starego roku.

Nie ma czego zazdrość tym kilkunastu osobom, które w naszej sondzie wybrały Sylwestra spędzanego w pracy. Gdy wybije północ, szampana nie wypiją m.in. lekarze i pielęgniarki na dyżurach w szpitalach i pogotowiu, policjanci, strażacy, strażnicy miejscy, pracownicy nocnej zmiany w Orlenie, kierowcy autobusów, taksówkarze, ekspedienci na stacjach paliw. Tylko kilka osób głosujących w naszej sondzie spędzi też Sylwestra na wyjeździe turystycznym - może na stoku narciarskim albo w jakimś ciepłym kraju?

A Wy jak pożegnacie stary rok i przywitacie nowy?  Zabawa jeszcze trwa - głosy można oddawać w naszej sondzie na stronie głównej portalu w zakładce .

Fot. Portal Płock

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE