Reklama

Jak płocczanie radzą sobie na Olimpiadzie?

Opublikowano:
Autor:

Jak płocczanie radzą sobie na Olimpiadzie? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Chór Vox Singers i kwartet Positive Vibrations prezentują się w Grazu podczas Europejskiej Olimpiady Chóralnej.

Chór Vox Singers i kwartet Positive Vibrations prezentują się w Grazu podczas Europejskiej Olimpiady Chóralnej.

Przygotowywali się do tych występów przez kilka miesięcy. Ćwiczyli bardzo intensywnie. Wspierał ich nawet sam Włodzimierz Korcz. Aż wreszcie muzycy związani z Płockim Ośrodkiem Kultury i Sztuki wyjechali do austriackiego Grazu, aby sprawdzić swoją wartość w międzynarodowym towarzystwie.
W tegorocznej edycji Europejskiej Olimpiady Chóralnej występuje około 80 chórów z całego świata. Cały Graz od kilku dni rozbrzmiewa rozmowami, które prowadzone są w wielu językach oraz śpiewem.

Zarówno Vox Singers jak i Positive Vibrations wystąpią w kategorii jazz/pop. Kwartet rywalizuje z pięcioma zespołami z Austrii, Gibraltaru i z Danii) a chór z trzema z Austrii, Rosji i Danii. Czy zespół wróci do kraju z nagrodą czy bez nie zależy od liczby konkurentów, ale od punktów przyznawanych przez jury. Na European Choir Games w Graz można zdobyć brązowy, srebrny lub zloty medal. Wyniki mają być ogłoszone w sobotę.

Vox Singers śpiewa w konkursie cztery utwory: „Taki cud i miód”, „Przed nocą i mgłą”, „Odkryjemy miłość nieznaną” (w aranżacjach Włodzimierza Korcza przygotowanych specjalnie na ten konkurs) oraz „Bridge over troubled water”. Kwartet w Grazu prezentuje trzy standardy: „Old Devil Moon”, „All the Cats Join in”, Birdland”.

We wtorek płocczanie zaprezentowali już swoje wokalne możliwości w pięknym parku położonym przy XVII-wieczny,m pałacu Schloss Eggenberg, a w środę w sali widowiskowej w Zettling – miejscowości oddalonej od Grazu o 15 km. Kwartet z Płocka dostał też zaproszenie do udziału w prestiżowym koncercie Touch Of The Pop.

Fot. Archiwum POKiS

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE