Reklama

Jak parkujemy we Wszystkich Świętych

Opublikowano:
Autor:

Jak parkujemy we Wszystkich Świętych - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Jak zwykle w pierwsze listopadowe dni czeka nas spore zamieszanie komunikacyjne. Zanim wybierzesz się na cmentarz, koniecznie sprawdź, co i jak.

Jak zwykle w pierwsze listopadowe dni czeka nas spore zamieszanie komunikacyjne. Zanim wybierzesz się na cmentarz, koniecznie sprawdź, co i jak.

Zmiany w organizacji ruchu w pobliżu największych cmentarzy dotyczą tylko 1 listopada, w dni okołoświąteczne wszystko funkcjonuje po staremu poza cmentarzem przy Kobylińskiego. Drogowcy apelują o szczególną ostrożność, patrzenie na znaki i stosowanie się do poleceń służb kierujących ruchem. Najlepiej - radzą - wybrać w te dni podróż autobusem. Komunikacja Miejska proponuje dodatkowe linie specjalne, m.in. z Borowiczek, Podolszyc i Skarpy na cmentarz komunalny.

Cmentarz Komunalny przy ul. Bielskiej

Zmiany od godziny 5.00:

- obustronny zakaz zatrzymywania na odcinku od ul. Jędrzejewo do drogi na Zągoty i Sierpc,
- cały odcinek Bielskiej między skrzyżowaniami z ul. Jędrzejewo i drogą nr 5201W zostanie odgrodzony obustronnie od jezdni taśmami biało-czerwonymi

- objazd - pojazdy ciężarowe jadące przez Płock tranzytem drogą krajową nr 60 będą kierowane objazdem przez Boryszewo Nowe i ul. Otolińską.

- powrót z cmentarza (oprócz autobusów KM-Płock i pięciu kursów PKS) ulicą Wiadukt,

- przy bramie głównej cmentarza zakaz ruchu z wyjątkiem autobusów KM i samochodów obsługi cmentarza, które będą na bieżąco wywoziły śmieci

- TRZY PARKINGI:
1. stały parking na 400 miejsc po stronie północnej od głównej bramy cmentarza (ruch jednokierunkowy, parking ma wyznaczone miejsca dla osób niepełnosprawnych zaraz za pętlą autobusową),
2. parking na trawie po stronie południowej od głównej bramy cmentarza (ruch jednokierunkowy z wyjazdem w ulicę Bielską ),
3. parking za stacją benzynową Orlen,
4. parkować będzie można również wzdłuż ulicy Jędrzejewo i ul. Sierpeckiej. Na wszystkich obowiązuje zakaz handlu.
Na wszystkich parkingach obowiązuje całkowity zakaz handlu pod karą administracyjną.


Cmentarze przy al. Kobylińskiego

Organizacja ruchu

Zmiany od godziny 5.00 do 20.00:

- Kobylińskiego zamknięta na odcinku od Łukasiewicza do Topolowej od 5.00-20.00 (albo do godziny wyznaczonej przez policję). Objazdy ulicami Łukasiewicza, Nowowiejskiego, Kazimierza Wielkiego oraz Łukasiewicza, Miodową i Mościckiego.

- przy Topolowej obowiązuje obustronny zakaz zatrzymywania pojazdów (handlujący przy cmentarzu będą mogli dostarczyć towar na stragany w dniu 1 listopada tylko do godz. 5.00 wjazdem od ul. Topolowej),

- PARKOWANIE
parkować można przy Lidlu i Netto, na trawnikach między cmentarzem a Bartniczą, przy basenie, przy skrzyżowaniu z ul. Skłodowskiej, oraz na południowej jezdni al. Kobylińskiego (między skrzyżowaniami z ul. Łukasiewicza i ul. Bielską), Uwaga! Nie będzie można parkować na ul. Łukasiewicza po stronie cmentarza tak jak w latach ubiegłych. Porządku na parkingach pilnować będzie straż miejska,

- wyznaczono również cztery miejsca postojowe dla osób niepełnosprawnych na parkingu przy basenie.

Cmentarz  na Radziwiu


Zmiany od godziny 5.00
- ulica Spokojna będzie jednokierunkowa w stronę Kolejowej;

-dwukierunkową pozostanie ul. Krakówka, wzdłuż której mogą parkować samochody, ale tylko po stronie przeciwnej do cmentarza. Parkować będzie można również na terenie posesji kościoła,

- po stronie cmentarza obowiązuje zakaz zatrzymywania (tylko do ul. Spokojnej). Wskazany będzie dodatkowy parking na terenie posesji kościelnej


Cmentarz w Imielnicy

Zmiany od godziny 5.00

- parkować można przy bocznych ulicach oraz na poboczu ul. Harcerskiej po stronie cmentarza,

- zakaz parkowania będzie obowiązywał po przeciwnej stronie ul. Harcerskiej na odcinku od Łamanej do Sielskiej.

Cmentarz przy ul. Norbertańskiej

- parkować można na jednokierunkowych ulicach: Dębowej i Klonowej. Dodatkowo zostanie udostępniony parking obok Zespołu Szkół Technicznych przy Kilińskiego.

Zmian w ruchu nie będzie na cmentarzach przy ul. Świętej Siostry Faustyny, przy Sierpeckiej i na Podolszycach Południe.
Komunikacja Miejska i PKS

W czwartek 31 października 2013 r.

Zrealizowane będą dodatkowe kursy na linii 24 (z Podolszyc o godz. 8:26, 8:56, 10:56, 11:56, 12:56; z Cm. Komunalnego o godzinie 7:35, 8:05, 10:05, 11:05, 12:05, 13:05); autobusy wszystkich linii kursować będą wg rozkładu na DZIEŃ POWSZEDNI, wieczorne kursy linii 4 i 24 realizowane będą do przystanku Cm. Komunalny (bez skróceń do Kostrogaju).

1 listopada (Wszystkich Świętych, piątek)

- Uruchomionych zostanie sześć specjalnych linii autobusowych na cmentarz komunalny przy ul. Bielskiej (z oznaczeniem 70 – 75), autobusy wszystkich linii kursować będą wg rozkładu na NIEDZIELĘ (dotyczy również linii 4, 24 i 29); wieczorne kursy linii 4 i 24 realizowane będą do przystanku Cm. Komunalny (bez skróceń do Kostrogaju).

- W związku z zamknięciem dla ruchu odcinka al. Kobylińskiego od skrzyżowania z ul. Topolową do skrzyżowania z ul. Łukasiewicza oraz południowego pasa al. Kobylińskiego (od skrzyżowania z ul. Łukasiewicza do ul. Bielskiej) w dniach 1 i 2 listopada br. autobusy linii 4, 11, 14, 17, 18, 20, 23, 24, 26, 31 i 35 zostaną skierowane na trasy objazdowe. Przystanki Skłodowskiej (w obydwu kierunkach) i Jachowicza (młyn) nie będą w tym czasie obsługiwane, na ul. Kazimierza Wielkiego (przy rogatkach) zostaną ustawione przystanki zastępcze. Autobusy linii 20 w stronę Podolszyc ominą przystanek Jachowicza (młyn), autobusy linii 26 i 35 w stronę Podolszyc ominą przystanek Hermana. Autobusy pozostałych linii kursować będą na trasach stałych. Linia 29 w dniu 1 listopada nie będzie kursowała.

- Autobusy linii 4, 11, 14, 17, 18, 23 i 24 w obydwu kierunkach przejadą ul. Kazimierza Wielkiego i zatrzymają się na przystanku zastępczym zlokalizowanym przy Rogatkach Dobrzyńskich (w okolicy cmentarza „starego”). Autobusy linii 11, 14, 17, 18 i 23 jadąc w stronę Skarpy dodatkowo zatrzymają się na przystanku Nowowiejskiego (przy „Ekonomiku”).

- Autobusy linii 20 w stronę Podolszyc od przystanku Hermana (na ul. Łukasiewicza) pojadą przez przystanek Nowowiejskiego (przy „Ekonomiku”), ominą przystanek Jachowicza (młyn), od przystanku Kwiatka powrócą na stałą trasę w stronę Podolszyc; w stronę Kostrogaju trasa bez zmian.

- Autobusy linii 26 i 35 w stronę Podolszyc od skrzyżowania ul. Łukasiewicza z ul. Miodową pojadą ul. Tysiąclecia i Bielską do al. Jachowicza i dalej stałą trasą na Podolszyce; w stronę Winiar lub Orlenu trasa bez zmian.

- Autobusy linii 29 w drodze z Cm. Komunalnego 1 listopada nie będą kursować. Od 2 listopada pojadą normalną trasą (Bielska, Tysiąclecia, Łukasiewicza) do przystanku Hermana, a dalej przez przystanek Nowowiejskiego (przy „Ekonomiku”) i ulicami Nowowiejskiego, Kwiatka i Bielską do dworca Jachowicza; w stronę Cm. Komunalnego trasa bez zmian.

- Autobusy linii 31 w stronę Orlenu od przystanku Skarpa (na ul. Dobrzyńskiej) pojadą ul. Mościckiego, Miodową i Tysiąclecia do Bielskiej i dalej stałą trasą w stronę Orlenu; w stronę Skarpy stałą trasą dojadą do przystanku Spacerowa (w al. Kobylińskiego), a dalej przez Łukasiewicza, Miodową i Mościckiego na Skarpę.

Zmiana obsługi przystanków w czasie objazdu:

• Skłodowskiej w obydwu kierunkach – bez obsługi; autobusy linii 4, 11, 14, 17, 18, 23 i 24 w obydwu kierunkach zatrzymywać się będą na przystanku zastępczym na ul. Kazimierza Wielkiego (przy rogatkach); autobusy linii 31 w obydwu kierunkach pojadą ul. Miodową;
• Jachowicza (młyn) – bez obsługi; autobusy linii 20 w stronę Podolszyc pojadą ulicami Łukasiewicza i Nowowiejskiego (zatrzymają się na przystanku Nowowiejskiego przy „Ekonomiku”); autobusy linii 31 pojadą ul. Tysiąclecia;
• Hermana w stronę al. Kobylińskiego – bez obsługi autobusami linii 26 i 35 w stronę Podolszyc (pojadą przez przystanek Wolskiego na ul. Tysiąclecia).
Powyższe trasy objazdowe obowiązywać będą również w sobotę 2 listopada.

 2 listopada (Dzień Zaduszny, sobota)

- Zrealizowane będą dodatkowe kursy na linii 24 (z Podolszyc o godz. 8:02, 9:52, 11:52; z Cm. Komunalnego o godz. 9:01, 11:01), autobusy wszystkich linii kursować będą wg rozkładu na SOBOTĘ; wieczorne kursy linii 4 i 24 realizowane będą do przystanku Cm. Komunalny (bez skróceń do Kostrogaju); z powodu zamknięcia al. Kobylińskiego przy cmentarzach autobusy linii 4, 11, 14, 17, 18, 20, 23, 24, 26, 29, 31 i 35 zostaną skierowane na trasy objazdowe (patrz wyżej).

3 listopada (niedziela)

Autobusy wszystkich linii kursować będą wg rozkładu na NIEDZIELE; wieczorne kursy linii 4 i 24 realizowane będą do przystanku Cm. Komunalny (bez skróceń do Kostrogaju).


W piątek 1 listopada PKS nie będzie kierował swoich autobusów w ulicę Bielską w godzinach 8.00-18.00, oprócz kursów na trasie Gozdowo-Rempin.


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE