Reklama

Jak ma wyglądać nowy dworzec PKP?

Opublikowano:
Autor:

Jak ma wyglądać nowy dworzec PKP?  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Rynex ogłosił konkurs na opracowanie koncepcji architektonicznej modernizacji dworca PKP. Na pomysły spółka czeka do połowy wakacji.

Rynex ogłosił konkurs na opracowanie koncepcji architektonicznej modernizacji dworca PKP. Na pomysły spółka czeka do połowy wakacji.

Modernizacja koszmarnego dworca kolejowego, który zamiast być wizytówką miasta napawał mieszkańców obrzydzeniem i wstydem, wydaje się nabierać rumieńców. Najpierw, pod koniec ub. roku, po kilku latach bezskutecznych prób porozumienia się z PKP, miastu udało się wreszcie bezpłatnie przejąć dworzec i działkę w wieczyste użytkowanie. Zapowiadano wówczas, że paskudny przybytek będzie jak nowy za mniej więcej dwa lata.

Dziś spółka Rynex, na barkach której spoczęło odnowienie paskudy, ogłosiła konkurs na opracowanie koncepcji architektonicznej przebudowy oraz rozbudowy budynku dworca PKP i terenu wokół niego. Jak już pisaliśmy, miejska koncepcja sprzed kilku lat nie uwzględniała faktu, że sporo działek, które obejmuje, jest prywatnych.

Na opracowanie pomysłów projektanci mają czas do 31 lipca. Kryteria ich oceny będą trzy: o zwycięstwie zadecydują walory architektoniczne i funkcjonalno – użytkowe oraz technologia wykonania,a także koszty realizacji inwestycji budowlanej. Nie bez znaczenia dla oceny projektu będzie też wysokość wynagrodzenia, które zażyczą sobie projektanci za ewentualne przygotowanie całej dokumentacji projektowej.

Jak czytamy w regulaminie konkursu, maksymalny koszt inwestycji, łącznie z projektem i robotami nie może przekroczyć 20 mln zł.

Za pierwsze miejsce przewidziano nagrodę w wysokości 5 tys. zł, a drugie - 3 tys. zł, za trzecie - 2 tys. - Laureaci I, II, i III nagrody zostaną zaproszeni do negocjacji na wykonanie projektu - zapowiada biuro prasowe Ratusza. Regulamin i szczegółowe informacje na

Fot. Adek Jasiński, cały fotoreportaż można obejrzeć w naszej galerii Dworzec wreszcie przestanie straszyć!

Czytaj też:

Co dalej z paskudą? Chyba idą zmiany


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE