Reklama

Reklama

Jak leje, to rondo jest zalane i nieprzejezdne. Kiedy to się skończy?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: MW

Jak leje, to rondo jest zalane i nieprzejezdne. Kiedy to się skończy? - Zdjęcie główne

foto MW

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Letnie nawałnice sprawiły, że kilkukilometrowy odcinek drogi wojewódzkiej nr 575 w rejonie Słubic w powiecie płockim został zalany, a kierowcy musieli  korzystać z objazdów. Skąd te problemy, skoro trasa była remontowana zaledwie przed dwoma laty?

Reklama

Kryzysowy okazał się 6 sierpnia br. Droga na Słubice została zalana, woda opanowała okoliczne pola, nieprzejezdny był ok. 5-kilometrowy odcinek.

- Na odcinku od miejscowości Wymyśle Polskie do Studzieńca droga jest zablokowana z uwagi na zalanie - poinformowała asp. Krystyna Kowalska z Komendy Miejskiej Policji w Płocku. 

Nasi Czytelnicy dziwili się, skąd wynikają problemy, skoro trasa była nie tak dawno remontowana i zastosowane rozwiązania powinny pozwolić na skuteczne odprowadzenie wody.

Sprawdziliśmy u źródła, czyli w Mazowieckim Zarząd Dróg Wojewódzkich w Warszawie.

- W 2019 r. zostało zrealizowane zadanie - Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 575 relacji Płock – Kazuń na odcinku od km 17+570 do km 18+050 w m. Wymyśle Polskie na terenie gminy Słubice, powiat płocki (remont ronda w m. Wymyśle) - informuje MZDW.

Ten odcinek drogi 575 przebiega w pradolinie Wisły. W tym roku przy opadach deszczu napór wody z terenów wyżej położonych na drogę był bardzo duży. Do 6 sierpnia urządzenia wodne, czyli rowy, przepusty oraz zbiornik retencyjny spełniały swoje zadanie. Niestety, 6 sierpnia nawałnica spowodowała, iż rowem melioracyjnym dochodzącym do drogi powiatowej i dalej do drogi wojewódzkiej płynęła taka ilość ziemi i piasku z pól, że zamuliła w 100 proc. rowy i przepusty.

- Spowodowało to zalanie ronda. Sytuacja ta powtarza się teraz przy każdych większych opadach - przyznają w MZDW. - Niestety, ponieważ za utrzymanie rowu melioracyjnego, który zalewa drogę, odpowiada spółka wodna, obecne działania MZDW skupiają się na doraźnym udrażnianiu rowów i przepustów.

Jaka jest szansa na poprawę sytuacji? MZDW jest w kontakcie z wójtem Słubic, który zobowiązał się do uregulowania spraw wodnych w tym terenie. 

- Dopiero wtedy możliwe będzie wykonanie kompleksowych napraw w pasie drogowym, czyli odmulenie rowów i przepustów, naprawa chodników, naprawa zbiornika retencyjnego - tłumaczą w MZDW.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy