Reklama

Jak bezpiecznie wypożyczyć samochód?

Opublikowano:
Autor:

Jak bezpiecznie wypożyczyć samochód? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wynajem samochodów to bardzo powszechna praktyka zarówno wśród osób prywatnych, jak i firm. Zanim zdecydujemy się na wypożyczenie konkretnego modelu i marki, warto dowiedzieć, na co zwrócić uwagę podczas wynajmu. Jest kilka ważnych kwestii, o których powinni pamiętać klienci wypożyczalni.

Wynajem samochodów to bardzo powszechna praktyka zarówno wśród osób prywatnych, jak i firm. Zanim zdecydujemy się na wypożyczenie konkretnego modelu i marki, warto dowiedzieć, na co zwrócić uwagę podczas wynajmu. Jest kilka ważnych kwestii,  o których powinni pamiętać klienci wypożyczalni. 

1. Dokładnie przeanalizuj warunki oferty

2. Sprawdź samochód przed podpisaniem umowy

Dokładnie przeanalizuj warunki oferty

Każda wypożyczalnia samochodowa działa na innych warunkach. Dlatego należy dokładnie dowiedzieć się, co wchodzi w skład oferty danej firmy. Najczęściej wypożyczalnie określają dzienny limit kilometrów. Za dodatkowo przejechaną trasę należy uiścić opłaty. Trzeba także sprawdzić, co zawiera się w standardowej usłudze. Chodzi tutaj głównie o różnego rodzaju ubezpieczenia. Za niektóre polisy należy dodatkowo zapłacić. To samo tyczy się wyposażenia samochodów. Jeżeli podróżujemy z dziećmi, to obowiązkowe jest wypożyczenie fotelików, za które najczęściej klienci muszą zapłacić oddzielnie.

Część wypożyczalni sprawdza również doświadczenie kierowców. Młode osoby, które dopiero odebrały prawo jazdy, często nie mogą wypożyczać luksusowych modeli. Trzeba również ustalić miejsce odbioru i zwrotu pojazdu. Obecnie większość firm wypożyczających auta stara się zaspokoić potrzeby klientów. Dlatego odbierać i oddawać auta można w różnych miejscach na terenie całego kraju. A co zrobić, gdy chcemy przekroczyć granicę państwa wypożyczonym samochodem? W takiej sytuacji również należy dopytać pracowników, czy taka opcja w danej firmie istnieje. Aby więcej dowiedzieć się o wynajmie samochodów w konkretnym mieście, można wpisać w wyszukiwarkę: wynajem samochodów Warszawa

Sprawdź samochód  przed podpisaniem umowy

Jeśli znaleźliśmy idealną wypożyczalnię, to musimy pamiętać o tym, aby dokładnie obejrzeć samochód przed podpisaniem umowy. Należy zgłosić pracownikowi firmy każdą usterkę, jaką zauważymy. Dotyczy to zarysować na karoserii czy usterek i braków w wyposażeniu. W przeciwnym razie będziemy musieli zapłacić za wszystkie uszkodzenia mechaniczne, ubytki lakieru, zabrudzenie tapicerki, wgniecenia maski bądź zagubione czy zniszczone elementy wyposażenia. Przed wypożyczeniem sporządzany jest specjalny protokół, gdzie należy dokładnie opisać stan pojazdu. Dokument musi być podpisany przez pracownika pracownika wypożyczalni oraz osobę wynajmującą auto. 

Warto również zwrócić uwagę na kwestie bezpieczeństwa. Według polskiego prawa auto musi być zaopatrzone w gaśnicę, trójkąt ostrzegawczy oraz homologację. Dotyczy to prywatnych pojazdów, jak również tych, które są własnością firm wypożyczających. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE