Reklama

Reklama

Inwestycje w najbliższych latach. Kiedy żłobek a kiedy mieszkania dla seniorów?

Opublikowano:
Autor:

Inwestycje w najbliższych latach. Kiedy żłobek a kiedy mieszkania dla seniorów? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Spółka Inwestycje Miejskie przedstawiła plan na najbliższe lata. Wśród nich znajdziemy m.in. remont starej kamienicy w centrum Płocka.

Reklama

Pół roku temu spółka Inwestycje Miejskie oddała do użytku wyremontowaną kamienicę przy ul. Kościuszki 3b. Znajduje się w niej dział zbiorów audiowizualnych Książnicy Płockiej, czyli Mediateka oraz 12 lokali mieszkalnych, które miasto Płock rozdysponowało w ramach swojego programu „Mieszkania na start”. Mieszkaniową nowością tej kamienicy jest taras na wysokości pierwszego piętra budynku, na którym urządzono mini plac zabaw i ustawiono ławki.

Dla maluchów – żłobek, dla młodych - mieszkania

Drugą inwestycją, którą prowadziła spółka w ciągu ostatnich lat jest budowa bloku mieszkalnego wraz ze żłobkiem przy ul. Kazimierza Wielkiego 52. Działka, na której powstaje kompleks, dokładnie mieści się między wspomnianą ul. Kazimierza Wielkiego a ul. Polną. Mieszkańcy tej części miasta zapewne pamiętają, że wcześniej mieściło się w tym miejscu przedszkole. I wolą płocczan z tego, jak i okolicznych osiedli, wyrażaną podczas konsultacji społecznych, było by powstała tu placówka dla dzieci. O ile jednak w okolicy są inne przedszkola, tak żłobków w całym Płocku bez wątpienia brakuje. Chętnych jest zdecydowanie więcej, niż cztery obecnie funkcjonujące mogą przyjąć. Wkrótce sytuacja się poprawi, gdyż jak informują Inwestycje Miejskie termin oddania budynku do użytku to kwiecień, a najpóźniej maj tego roku. Trzeba tylko pamiętać, że zanim placówka przyjmie maluchy miasto musi ją jeszcze odpowiednio wyposażyć i przygotować.

W tym samym budynku powstaje jednocześnie 12 mieszkań o powierzchni od 28 do 69 m kw., które zostaną wynajęte - w ramach miejskiego programu – mieszkańcom Płocka przed 35. rokiem życia.

Na tym nie koniec prac Inwestycji Miejskich na tej działce. Gdy pierwszy blok będzie już gotowy, obok rozpocznie się realizacja drugiego. Znajdzie się w nim 30 mieszkań dwu- i trzypokojowych o powierzchni od 35 do 60 m kw. Te również zostaną wynajęte w ramach programu „Mieszkania na start”. Jak informuje spółka, przed rozpoczęciem prac konieczna będzie aktualizacja dokumentacji projektowo-kosztorysowej i dostosowanie jej do obecnie obowiązujących przepisów. I tak rozpoczęcie prac budowlanych planowane jest na wrzesień 2022 roku, a oddanie bloku do użytku w maju 2024 roku. Jak jednak zastrzega spółka, realizacja tej inwestycji zależy od pozyskania dofinansowania i wyniku przetargu.

Coś dla seniorów

Jeszcze w styczniu ma być gotowy projekt bloku przy ul. Sienkiewicza 21. Ma w nim powstać 28 mieszkań jedno- i dwupokojowych o powierzchni od 40 do 54 m kw. Wokół budynku planowana jest strefa wypoczynkowa z elementami małej architektury. W tym przypadku jednak nie będą to lokale dla młodych, ale dla osób w podeszłym wieku. Stąd w bloku znajdzie się również segment integracyjny. Miasto będzie wynajmowało te lokale w ramach programu „Mieszkania dla seniorów”, który wkrótce ma zostać wprowadzony.

Spółka prace budowlane planuje rozpocząć we wrześniu tego roku. Budynek powinien być gotowy w marcu 2023 roku. Tu jednak też wszystko będzie zależało od wyniku przetargu oraz pozyskania finansowania.

Nowy budynek i remont kamienicy

W planach Inwestycji Miejskich jest jeszcze budowa nowego bloku mieszkalnego przy ul. Sienkiewicza 47, w którym parter zostałby przeznaczony na lokale usługowo-handlowe. Ostateczne przeznaczenie budynku jest jednak jeszcze analizowane.

W trzecim kwartale tego roku spółka zamierza ogłosić przetarg na opracowanie dokumentacji technicznej i uzyskanie pozwolenia na budowę. Roboty planowane są w okresie od czerwca 2022 roku do lutego 2024 roku.

Inwestycje Miejskie chciałyby jeszcze zająć się kamienicą przy ul. Misjonarskiej 4. Najpierw jednak muszą ją pozyskać od miasta. Starania w tej sprawie już zostały podjęte.

Obecnie w tym miejscu znajdują się budynek frontowy oraz przeznaczona do wyburzenia oficyna. Spółka planuje obiekt przebudować i przygotować w nim mieszkania komunalne.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy