Reklama

Reklama

Ile zarobi nowy prezes Wisły Płock?

Opublikowano: 8 czerwca 2013 16:05
Autor:

Ile zarobi nowy prezes Wisły Płock? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Prezydent ustalił wysokość wynagrodzenia dla nowego prezesa SPR Wisły Płock Roberta Raczkowskiego. Ile miesięcznie będzie zarabiał nowy szef spółki?

Reklama

Prezydent ustalił wysokość wynagrodzenia dla nowego prezesa SPR Wisły Płock Roberta  Raczkowskiego. Ile miesięcznie będzie zarabiał nowy szef spółki?

Zgodnie z decyzją prezydenta, Robert Raczkowski miesięcznie będzie zarabiał 4,0-krotność średniej przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw bez wypłat nagród z zysku w czwartym kwartale roku poprzedniego ogłoszonego przez Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego. Na dziś obowiązuje średnia za czwarty kwartał 2009 r. (bo pobory zostały zamrożone), która wynosi 3454 zł 58 gr. Prezes Raczkowski zarobi więc ponad 13,8 tys. zł brutto. Z naszych informacji wynika, że to mniej niż jego poprzednik Andrzej Miszczyński. Pensji poprzedniego prezesa nie ustalano w drodze zarządzenia, bo pełnił on swoją funkcję nie w oparciu o klasyczną umowę o pracę, ale w ramach kontraktu menedżerskiego (z tego też powodu próżno szukać w Biuletynie Informacji Publicznej oświadczeń majątkowych eksprezesa).

Jeśli chodzi o pozostałych szefów spółek, pensja nowego prezesa plasuje się mniej więcej pośrodku - dostanie o więcej niż np. zarabiający 3,5-krotność średniej prezes drugiej sportowej spółki, czyli Jacek Kruszewski z Wisły Płock czy szefowie MZGM i ARS (Wioletta Magin i Marek Chludziński dostają po 3,2-krotność), ale zdecydowanie mniej niż np. prezes Cifal Krzysztof Buczkowski z 4,4-krotnością, o najlepiej zarabiających czyli szefowej PZOZ Ewie Nieścierenko i Mirosławie Kłobukowskim z MTBS, którzy dostają po 5,5-krotność średniej, nie wspominając.

Niektórzy prezesi na nową drogę życia dostają wyższą pensję niż poprzednicy inni - niższą. Nowy szef SPR Wisła Płock jest jak widać w tej drugiej grupie.  Nie da się ukryć, że dla wielu płocczan to rozwiązanie znacznie łatwiejsze do zaakceptowania. Wielu z nas nadal uważa, że dopiero jeśli nowy zarząd się sprawdzi, wykaże, wtedy dopiero można myśleć o podwyżce.

O zarobkach innych prezesów gminnych spółek czytaj też:

 Były wiceprezydent nowym szefem Cifal

Zarabiał 20 tys. zł i dostał podwyżkę?

 


UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (3)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.