Reklama

Ile chcą za nowy dworzec? Dużo...

Opublikowano:
Autor:

Ile chcą za nowy dworzec? Dużo... - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dziś, w poniedziałek, otwarto koperty z ofertami na kapitalny remont i przebudowę całkiem zdewastowanego dworca PKP, na co płocczanie czekali od lat. Ile zażyczyli sobie oferenci? Dużo... Prawie tyle co za molo.

Dziś, w poniedziałek, otwarto koperty z ofertami na kapitalny remont i przebudowę całkiem zdewastowanego dworca PKP, na co płocczanie czekali od lat. Ile zażyczyli sobie oferenci? Dużo... Prawie tyle co za molo.

Pierwszy termin otwarcia kopert w przetargu na modernizację dworca PKP wyznaczono na 18 marca, ale zarządzająca obiektem spółka Rynex przedłużyła termin składania ofert do poniedziałku 24 marca. Dziś o godz. 14. 00 otwarto koperty.
 
Jak dowiedzieliśmy się od Huberta Woźniaka z biura prasowego Ratusza, złożono trzy oferty. Najmniej za remont paskudy  zażyczyła sobie spółka Wixbud ze Słupna (ma na koncie m.in, budowę Muzeum Żydów Mazowieckich w byłej bóżnicy przy Kwiatka), która oszacowała koszty na blisko 15 mln zł netto. Jeszcze więcej zażyczyły sobie firmy z innych miast: spółka SKB z Łodzi - 16,2 mln zł netto, a firma IDS Bud z Warszawy - ponad 19,8 mln zł netto.

Choć decydujące jest kryterium cenowe, otwarcie kopert nie oznacza jeszcze, ze to Wixbud wygrał przetarg.  Teraz rozpoczął się etap sprawdzania ofert pod względem formalnym, m.in. w zakresie kompletności dostarczonych dokumentów. Ogłoszenie wyniku również nie będzie równoznaczne z podpisaniem umowy, bo musi minąć określony czas na ewentualne odwołania, które czasami, choć rzadko,  potrafią zmienić pierwotne rozstrzygnięcia.

Ale nawet jeśli nic się nie zmieni i to Wixbud ze swoimi prawie 15 mln zł netto wygra, to owa najtańsza oferta i tak jest wyższa niż się spodziewano. Jak pisaliśmy, spółka Rynex, otrzymała 10 mln zł pożyczkę z Inicjatywy Jessica (fundusz zwrotny Unii Europejskiej) od Banku Gospodarstwa Krajowego. 7,7 mln ma być przeznaczone na rewitalizację budynku i terenów dworcowych, a 2,3 miliona pochłonie poprawa energetycznej efektywności dworca.

Wykonawca wyłoniony w przetargu będzie miał czas do końca listopada na wyremontowanie zapyziałego budynku dworca i placu przydworcowego zgodnie z zatwierdzonym wcześniej. projektem.

Czytaj też:UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE