Reklama

Idziesz na wagary? Strażnicy też

Opublikowano:
Autor:

Idziesz na wagary? Strażnicy też - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dodatkowe patrole składające się z policjantów i strażników miejskich mają się pojawić na ulicach płocka w pierwszy dzień wiosny, czyli czwartek 21 marca. A wszystko dla bezpieczeństwa młodzieży.

Dodatkowe patrole składające się z policjantów i strażników miejskich mają się pojawić na ulicach płocka w pierwszy dzień wiosny, czyli czwartek 21 marca. A wszystko dla bezpieczeństwa młodzieży.

– Pierwszy dzień wiosny to dla młodzieży tradycyjny dzień wagarowicza. Młodzież jest szczególnie narażona na różnego rodzaju niebezpieczeństwa – przekonywała rzeczniczka prasowa straży miejskiej Jolanta Głowacka – Dlatego strażnicy miejscy wspólnie z policjantami przeprowadzą działania prewencyjno-profilaktyczne „Dzień Wagarowicza 2013”.

Zadaniem mieszanych patroli będzie przede wszystkim zapewnienie porządku i bezpieczeństwa, zapobieganie ekscesom, legitymowanie nieletnich (uczniowie, którzy w czasie zajęć bez uzasadnionego powodu będą przebywali poza szkołą, zostaną oddani do dyspozycji rodziców bądź dyrektorów szkół), ujawnianie nieletnich pijących alkohol lub będących pod jego wpływem, obserwacja sklepów z alkoholem, działania mające na celu ochronę młodzieży przed narkomanią, kontrola miejsc, w których gromadzi się młodzież, zapobieganie przestępstwom i wykroczeniom dokonywanym przez nieletnich.

Oprócz mundurowych funkcjonariuszy w działaniach będą uczestniczyli również cywilni policjanci oraz przedstawiciele Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i uczniowie Płockiego Uniwersytetu Ludowego, ubrani w wojskowe mundury. – Głównym zadaniem mieszanych patroli będzie ujawnienie nieletnich na wagarach i zapewnienie im bezpieczeństwa podczas przebywania poza domem i szkołą – powiedział Andrzej Wochowski Komendant straży miejskiej w Płocku. – Wiele czynów karalnych popełnianych jest przez nieletnich poza szkołą, w godzinach trwania zajęć lekcyjnych. Często ofiarami stają się rówieśnicy sprawców, najczęściej także będący na wagarach. Nieletni pozbawieni opieki mogą też stać się ofiarami dealerów narkotykowych lub innych osób, mających niekorzystny wpływ na młodzież.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE