Idą jak burza! Kolejny dreszczowiec siatkarzy KPS Płock

Autor: | Zdjęcie: Wojciech Kępczyński

Idą jak burza! Kolejny dreszczowiec siatkarzy KPS Płock - Zdjęcie główne

foto Wojciech Kępczyński

WiadomościPo raz drugi z rzędu drugoligowi siatkarze KPS Płock zafundowali kibicom pięciosetowy pojedynek. Rywale z Wrześni mieli już piłkę meczową, ale to KPS okazał się zwycięski!

KPS to beniaminek drugiej ligi centralnej, wcześniej awansował z IV ligi do III i po zaledwie roku do II.

Siatkówka. Druga liga mężczyzn

W tym sezonie KPS, sponsorowany m.in. przez Orlen, przegrał na wyjezie z rezerwami Trefla Gdańsk 1:3, a następnie pokonał na wyjeździe 3:1 SUS Travel Elephant Trzebiatów i u siebie 3:2 Tarnovię Volleyball Tarnowo Podgórne.

W sobotę w czwartej kolejce płocczanie zagrali na wyjeździe z KRISHOME Września. W pierwszym secie gospodarze byli wyraźnie lepsi, wygrali 25:18, ale druga partia po bardzo zaciętej walce padła łupem KPS 25:23.

W trzecim secie znów dominował zespół z Wrześni, wygrał do 19. W czwartej partii emocji było mnóstwo. Punktował Daniel Grzymała, KPS wygrywał 11:8, by przegrywać 17:19. Przy stanie 24:23 gospodarze mieli piłkę meczową, ale KPS wyszedł z opresji, a po bloku i kontrze wygrał seta 26:24!

W decydującym o wyniku tie-breaku początkowo przeważał KRISHOME, wygrywał 3:1, 9:6, 11:8. Goście w całym meczu rzadko korzystali ze środka, w tym secie wykonali tylko jeden taki atak.

- KPS! KPS! -słychać było doping malej grupki w hali we Wrześni.

Sytuacja zrobiła się bardzo trudna, ale zespół z Płocka nie odpuścił, w dramatycznych okolicznościach wyszedł na prowadzenie 12:11! Po bardzo dobrej zagrywce Igora Lewickiego zrobiło się 14:12. Gospodarze obronili pierwszą piłkę meczową, ale kolejną akcję wygrał KPS, piątego seta 15:13 i cały mecz 3:2!

Druga liga siatkówki. Mecz z liderem

KPS zajmuje wysokie czwarte miejsce w stawce 12 ekip.

W następnej kolejce kibiców czeka hit w hali Chemika przy ul. Kobylińskiego 25. Do popularnej Blaszak Areny w sobotę 26 października o godz. 15:00 zawita niepokonany lider - Bejenka Budownictwo LUKS Wilki Wilczyn.