Reklama

Reklama

I Kongres Kół Gospodyń Wiejskich za nami! [ROZWIJAMY SKRÓT KGW – zapraszamy do zabawy]

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Koła Gospodyń Wiejskich na co dzień działają na rzecz swoich „małych ojczyzn”, dbając i troszcząc się o ich mieszkańców. W ostatnią niedzielę to gospodynie były w centrum uwagi i to o ich samopoczucie dbali organizatorzy I Kongresu Kół Gospodyń Wiejskich.

Reklama

Kongres, na który zaprosili Starosta Płocki Sylwester Ziemkiewicz oraz Przewodniczący Rady Powiatu w Płocku Lech Dąbrowski, odbył się 2 października w Teatrze Dramatycznym im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku. Organizacji tego niezwykłego wydarzenia przyświecała jedna myśl – docenić ogromną rolę, jaką Koła Gospodyń Wiejskich odgrywają w podtrzymywaniu kultury, tradycji i całego dziedzictwa polskiej wsi. Gotują, pieką, tworzą, inspirują i jednoczą lokalne społeczności, udzielają się artystycznie i charytatywnie, skutecznie pozyskują środki na swoją działalność. Są przykładem i inspiracją dla swojej rodziny, przyjaciół i sąsiadów. 

Za to wszystko Samorząd Powiatu Płockiego postanowił podziękować Paniom (i Panom również, ponieważ jest ich coraz więcej w Kołach), organizując I Kongres Kół Gospodyń Wiejskich. Były i dyplomy uznania „za zaangażowanie, pracę na rzecz lokalnej społeczności oraz kultywowanie lokalnej prawdy, tradycji i kultury”; i podziękowania z życzeniami „niegasnącego zapału w tej niezwykle ważnej, społecznej działalności”; i niezapomniane występy artystyczne. 

Publiczność bawiły: kapela Romana Wojciechowskiego – tomaszowskiego mistrza tradycyjnych skrzypiec; chór „Złota Jesień” z Radzanowa, do którego od niedawna należy również Radny Powiatu Płockiego Paweł Jakubowski; chór Vox Singers występujący pod kierunkiem Roberta Majewskiego.

W sumie w płockim teatrze świętowało ponad 70 KGW z terenu powiatu płockiego. Kongres honorowym patronatem objęli Wicemarszałek Sejmu RP Piotr Zgorzelski oraz Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik. 

W wydarzeniu uczestniczyli m.in.: Wicemarszałek Sejmu RP Piotr Zgorzelski, Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik, Starosta Płocki Sylwester Ziemkiewicz, Przewodniczący Rady Powiatu w Płocku Lech Dąbrowski, Wicestarosta Iwona Sierocka, Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu w Płocku Ewa Kowalak, Członek Zarządu Powiatu Płockiego Paweł Bogiel, Sekretarz Rady Powiatu w Płocku Paweł Tokarski, Radny Powiatu Płockiego Paweł Jakubowski, Sekretarz Powiatu Płockiego Michał Twardy, Dyrektor Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego Radosław Rybicki, który mówił o możliwościach wsparcia dla KGW, jakie daje Samorząd Województwa Mazowieckiego, a także odpowiedzialna za organizację kongresu Karolina Koper – Dyrektor Wydziału Rozwoju Gospodarczego i Promocji w Starostwie Powiatowym w Płocku.

Niesieni ogromnym entuzjazmem i radością, jaką emanują Koła Gospodyń Wiejskich, proponujemy Państwu zabawę, rozpoczętą już podczas kongresu. Chodzi o jak najbardziej pomysłowe, zabawne, oryginalne rozwinięcie skrótu KGW (oczywiście inne niż Koło Gospodyń Wiejskich, ale nawiązujące do działalności Kół). Ten pomysł, który skradnie najwięcej serc, Samorząd Powiatu Płockiego uhonoruje upominkiem. Zapraszamy do zabawy na profilu FB Starostwa Powiatowego w Płocku pod relacją z kongresu!

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy