Historyczny początek sezonu w wykonaniu Wisły. Nafciarze zdeklasowali Wartę Poznań!

Wiadomości Wisła Płock jeszcze nigdy w historii nie zaczęła sezonu w najwyższej klasie rozgrywkowej od dwóch zwycięstw. Podopieczni Pavola Stano zagrali koncertowo i bardzo pewnie pokonali Wartę Poznań 4:0. Nafciarze zapewne pozostaną liderem rozgrywek.

Fantastycznym meczem z Lechią Gdańsk Wisła Płock rozbudziła nadzieje kibiców i dała sygnał, że ten sezon może być czymś więcej. Meczem z Wartą Poznań Nafciarze potwierdzili, że trzeba się z nimi liczyć. Nafciarze zaczynają najlepiej, jak tylko mogli - 2 mecze, 7 strzelonych bramek i dwa czyste konta Bartłomieja Gradeckiego. Wisła Płock jeszcze nigdy w historii swoich wystepów w najwyższej klasie rozgrywkowej nie zaczęła rozgrywek z takim przytupem!

Warta Poznań wiosną pewnie wygrała przy Łukasiewicza 34, ale drużyna trenera Dawida Szulczyka bardzo różni się od tej, która zdobywała płocką twierdzę. Gospodarze mają ogromne problemy z zestawieniem linii ataku, w której z konieczności musiał zagrać nominalny pomocnik. Milan Corryn nie pograł jednak zbyt długo, bo już w 30. minucie z kontuzją zszedł z boiska. Jego zespół przegrywał już 0:2.

Wisła Płock od początku była zdecydowanie lepszym zespołem i szybko udokumentowała to bramką. Po niespełna kwadransie do prostopadłego podania od Kristiana Vallo wyszedł Rafał Wolski i dobrym, technicznym strzałem pokonał Adriana Lisa. Arbiter boczny wskazał jeszcze spalonego, ale po kilkuminutowej wideoweryfikacji okazało się, że pomocnik Wisły idealnie wyszedł w tempo. Kilka minut później w podobnej sytuacji Wolski znów strzelił bramkę, tym razem lewą nogą.

Po 20 minutach Nafciarze prowadzili więc 2:0 i nieco spuścili z tonu, choć nadal nie pozwalali rywalom na nic. Warta miała gigantyczne problemy w skonstruowaniu akcji i przetrzymaniu piłki pod naciskiem gości. Kolejne ataki sunęły więc na bramkę Lisa, a tuż przed przerwą na 3:0 podwyższył Davo - kolejną asystę do swojego konta może dopisać Vallo, choć Słowak wyraźnie skiksował. Piłkę bardzo przytomnie w pole karne zagrał Aleksander Pawlak.

Podopieczni Pavola Stano nie musieli forsować tempa po zmianie stron, ale trudno było nie wykorzystać błędów Warty, tak jak w 120 sekund po wznowieniu gry. Łukasz Sekulski do końca naciskał obrońcę Warty, przejął futbolówkę i wyłożył ją Davo. Hiszpanowi wystarczyło wpakować ją do pustej bramki.

Pavol Stano zdecydował się na zmiany, wpuścił na boisko m.in. Dawida Kocyłę, zostawiając na nim Aleksandra Pawlaka. Szansę dostali też Damian Warchoł i Damian Rasak. Wisła nadal była lepszym zespołem, ale kolejne bramki już nie wpadły, choć kilka niezłych okazji było. Ofensywę Warty można podsumować statystyką, która w tym przypadku zupełnie nie kłamie - na pierwszy celny strzał gospodarzy trzeba było czekać 81 minut.

Wisła Płock po dwóch kolejkach ma na koncie 6 punktów i bilans bramkowy 7:0. Oznacza to, że Nafciarze prawdopodobnie będą liderem rozgrywek PKO Ekstraklasy przynajmniej do następnego tygodnia.

W 3. kolejce PKO Ekstraklasy Wisłę czeka wyjazd do Poznania. Początek meczu z Lechem w niedzielę 31 lipca o godz. 17:30.

Warta Poznań - Wisła Płock 0:4 (0:1)

0:1 Wolski 14'

0:2 Wolski 21'