Reklama

Hip-hopowe święto ze szpikiem w tle [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Hip-hopowe święto ze szpikiem w tle [FOTO] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Koncert kultowej formacji Wzgórze Ya-Pa 3 oraz Płocka Bitwa Fresestylowa to największe atrakcje Polish Hip-Hop Festivalu, który rozpoczyna się w Płocku już jutro. Muzyka nie jest jednak wszystkim, co oferują organizatorzy imprezy.

Koncert kultowej formacji Wzgórze Ya-Pa 3 oraz Płocka Bitwa Fresestylowa to największe atrakcje Polish Hip-Hop Festivalu, który rozpoczyna się w Płocku już jutro. Muzyka nie jest jednak wszystkim, co oferują organizatorzy imprezy.

Organizatorzy kilkudniowej imprezy, na której królować będzie najlepszy polski hip-hop, postanowili pokazać, że są wrażliwi na potrzeby innych ludzi. Właśnie dlatego przygotowują akcję rejestracji dawców szpiku. Odbywać się ona będzie przy hotelu Starzyński, w pobliżu zejścia do amfiteatru. W piątek 2 sierpnia i sobotę 3 sierpnia w godzinach 12-20 każdy chętny będzie mógł zostać potencjalnym dawcą szpiku kostnego. Do rejestracji potrzebne są dane osobowe, w tym między innymi numer PESEL.

Dawców rejestrować będą wolontariusze z Płockiego Wolontariatu, pielęgniarki ze szpitala św. Trójcy oraz pracownicy wydziału promocji i informacji Urzędu Miasta Płocka. – Ze sceny będziemy zachęcać do rejestracji. Mam nadzieję, że z naszego zaproszenia skorzysta duża grupa potencjalnych dawców. Nie tylko fanów hip-hopu, ale także osób, które nie będą uczestniczyły w festiwalu – zapowiada Marcin Siwek, jeden z organizatorów PHHF, który został dawcą dla chorej kobiety z Finlandii.

Wracając zaś do Polish Hip-Hop Festivalu – główna część imprezy odbędzie się na nadwiślańskąiej plaży. Wprawdzie PHHF odbędzie się po raz pierwszy, nie można jednak nie wspomnieć że w 2005 i 2006 roku na plaży odbywał się Festiwal Hip-Hop Desant. A 12 lat temu odbyła się Bitwa Freestylowa, w której rywalizowali Obrońcy Tytułu i Gib Gibon Skład. To było wydarzenie niezwykłej rangi. Po raz kolejny freestyle na najwyższym poziomie będzie można usłyszeć już 3 sierpnia.

Wśród wykonawców, którzy przyjęli zaproszenie na Polish Hip-Hop Festival są wszystkie najważniejsze nazwiska polskiego rapu. W roli prowadzącego idealnie powinien sprawdzić się Wujek Samo Zło. Wielkim wydarzeniem będzie koncert legendarnego Wzgórza Ya-Pa 3. Prekursorzy polskiego rapu dadzą jedyny koncert tego roku (drugi od rozpadu grupy jedenaście lat temu). Lista wykonawców robi wrażenie na każdym miłośniku rapu. Szczegóły – w Kalendarzu Imprez.

Fot. Konrad Swat

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE