Reklama

Heca nadciąga. Moc spektakli i korowód

Opublikowano:
Autor:

Heca nadciąga. Moc spektakli i korowód - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Już w czwartek zaczyna się kolejna edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych „Heca” 2014. W trakcie tegorocznego przeglądu w sumie obejrzymy kilkanaście przedstawień młodych artystów z całej Polski. Naturalnie nie zabraknie także płockich akcentów i barwnego korowodu.

Już w czwartek zaczyna się kolejna edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych „Heca” 2014. W trakcie tegorocznego przeglądu w sumie obejrzymy kilkanaście przedstawień młodych artystów z całej Polski. Naturalnie nie zabraknie także płockich akcentów i barwnego korowodu.

Dwudziestą piątą edycję festiwalu wspólnie organizują Spółdzielczy i Młodzieżowy Dom Kultury. Do Płocka zawitają grupy teatralne m. in. z Krakowa, Warszawy, Chorzowa, Rybnika i Torunia. Inaugurację imprezy zaplanowano na godzinę 10.00 w SDK-u przy ul. Bolesława Krzywoustego 3. Tam też odbędą się wszystkie pozostałe przedstawienia, które tego dnia znalazły się w programie.

Pierwszymi ambasadorami płockiej sceny teatralnej prosto spod skrzydeł Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki będą Złodzieje Oklasków Bez Oklasków, którzy wystawią swój spektakl „Umarlaki” w reżyserii Joanny Stanowskiej. Jeszcze w czwartek wystąpi teatr Koteria z przedstawieniem „Kto otworzy drzwi?” oraz formacja Expectatio z nagrodzoną w Puławach interpretacją „Czekając na Godota” zatytułowaną „Lorem Ipsum”. Obie sztuki, również w reżyserii Joanny Stanowskiej, mieliśmy okazję oglądać w tym tygodniu w ramach Teatrakcji.

Drugiego dnia festiwalu Grupa Teatralna Doroty Cempury zaprezentuje do południa na deskach SDK-u sztukę „Pan Tom buduje dom”. Aby obejrzeć „Umarłych ze Spoon River” teatru Dzieci Awangardy należy już przyjść do MDK-u na Tumską 9a, gdzie odbędzie się kolejna partia przedstawień.

Następnie wszyscy wykonawcy zbiorą się pod MDK-em tuż przed godziną 18.00, aby w barwnym korowodzie przejść na Stary Rynek. Po krótkim spotkaniu z prezydentem miasta, Joanna Stanowska przedstawi „Sklep z zabawkami” w formie zabawy muzycznej wespół z kuglarzami.

Wszystkie wydarzenia z ostatniego dnia festiwalu przeniesiono do Ośrodka Szkolno-Wypoczynkowego w Soczewce. Po pikniku dowiemy się kto zostanie kolejnym laureatem tegorocznej Hecy.

Wstęp na wszystkie przedstawienia jest bezpłatny.

Cały program 25. Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych "Heca" 2014 jest dostępny w naszym Kalendarzu wydarzeń.

Fot. POKiS

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE