Reklama

Reklama

Harcerze zawieźli paczki. Wzruszające spotkania z rodakami na Ukrainie [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zakończyła sie 16. Akcja Paczka, organizowana przez Obwód Płocki ZHR. Harcerze przekazali dary Polakom, mieszkającym w Kostopolu i Zdołbunowie.

Reklama

10 grudnia przedstawiciele Obwodu Płockiego Związku Harcerstwa Rzeczpospolitej po raz kolejny ruszyli autokarem z darami dla potrzebujących Polaków, mieszkających na Ukrainie. To w ramach 16. edycji Akcji Paczka - Pomoc Polakom na Wschodzie.

Wcześniej odbyła się zbiórka w parafiach i sklepach, dzięki życzliwości i pomocy wielu ludzi zebrano prawie tonę darów.

Harcerze podkreślają, że paczki z żywnością są ważne dla rodaków na Ukrainie, żyjących w trudnych warunkach, głównie osób starszych, często samotnych. Ale jeszcze cenniejszy jest osobisty kontakt z młodzieżą z Płocka, z Polski, rozmowa, uśmiech. Świadomość, że o nich pamiętamy nawet w czasach pandemii.

Na Ukrainie w Kostopolu był posiłek na plebanii, roznoszenie paczek wspólnie z druhami z Kostopola, którzy byli przewodnikami, a także świeczkowisko, wspólne śpiewy, a nawet Mikołaj. Także płocczanie zostali obdarowani paczkami.

Z kolei w Zdołbunowie harcerze byli już siódmy raz. Rozdali paczki, spotkali się z bardzo ciepłym przyjęciem. Spotkali się także z zuchami, harcerkami, harcerzami.

- Tak jak zaczęliśmy wyjazd, tak też i kończyliśmy wyjazd mszą świętą wraz z lokalną społecznością. Po zakończeniu mszy jedna z pań bardzo serdecznie podziękowała nam za przyjazd i  służbę. Było to bardzo miłe i utwierdziło nas w przekonaniu, że było warto poświęcić czas na zbieranie darów, pakowanie paczek, podróż i spędzenie kilkunastu godzin wśród Rodaków!  - napisał na FB płockiego ZHR  Piotr Sztybór, przewodniczący obwodu płockiego ZHR i koordynator Akcji „Paczka”.

Radość, jaką druhowie widzieli na Ukrainie, z pewnością da im siłę i energię do dalszego działania.

- Cieszymy się bardzo, że po raz kolejny wzięliśmy udział w służbie, którą od 1996 roku organizuje ogólnopolski ZHR, a płocki ZHR od 2006. To był dobry i owocny czas, to była dobra i wartościowa służba - dodał na FB Piotr Sztybur.

Harcerze z Płocka już myślą o kolejnej edycji tej pięknej akcji.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy