Reklama

Harcerze z Płocka zawiozą paczki rodakom na Ukrainie

Opublikowano:
Autor:

Harcerze z Płocka zawiozą paczki rodakom na Ukrainie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Już w piątek i sobotę w kilku płockich sklepach odbędzie się zbiórka produktów żywnościowych i słodyczy dla Polaków mieszkających na Ukrainie.

Już w piątek i sobotę w kilku płockich sklepach odbędzie się zbiórka produktów żywnościowych i słodyczy dla Polaków mieszkających na Ukrainie. 

Dary zawiozą przedstawiciele obwodu płockiego Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej. „Akcja Paczka” to projekt organizowany przez ZHR w całym kraju już od 1996 r., a w obwodzie płockim - od roku 2006. 

W tym roku w akcji biorą udział nie tylko harcerze z Płocka, ale także z Płońska, Nasielska, Winnicy i Mławy - wszędzie zaplanowano zbiórki w parafiach, sklepach i szkołach. 

- W Płocku zbiórka produktów żywnościowych z długim terminem przydatności do spożycia oraz słodyczy będzie prowadzona w piątek 29 listopada w godz. 16-20 oraz w sobotę 30 listopada w godz. 9-20 w trzech placówkach: PSS przy ul. Rembielińskiego, sklepie "Piotr i Paweł" w galerii Mazovia oraz w Carrefourze - wylicza Piotr Sztybór, przewodnik, koordynator akcji w obwodzie płockim ZHR.

"Akcja Paczka" prowadzona będzie wspólnie z wolontariuszami z Banku Żywności (który także organizuje świąteczną zbiórkę), w sklepach dyżurować będą czteroosobowe zespoły.

Przed rokiem wśród darów dominowały konserwy, oleje, cukier, kawa, miód, słodycze. Harcerze przygotują z nich paczki, które zawiozą najbardziej potrzebującym rodakom 19 grudnia na Ukrainę - do Zdołbunowa w obwodzie rówieńskim (ponownie) oraz do Kostiuchnówki w obwodzie wołyńskim.

- Po raz pierwszy pojedziemy w terminie tak bliskim Bożemu Narodzeniu - mówi Piotr Sztybór. - Rodacy z Ukrainy zawsze bardzo przeżywają naszą wizytę, dla nich najważniejsza jest rozmowa, wspólne śpiewanie kolęd, rozmowy, dzielenie opłatkiem. Paczka to ważny, miły, ale jednak tylko dodatek. Bo to osoby, które nie mieszkają w ojczyźnie, ale Polskę mają głęboko w sercu.

.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE