Reklama

Handel głosami w Słupnie? Wezwali policję

Opublikowano:
Autor:

Handel głosami w Słupnie? Wezwali policję - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Cztery gminy powiatu płockiego wybierają dziś swoich wójtów w drugiej turze wyborów. Głosowanie przebiega bez zakłóceń, poza jedną interwencją policji.

Cztery gminy powiatu płockiego wybierają dziś swoich wójtów w drugiej turze wyborów.  Głosowanie przebiega bez zakłóceń, poza jedną interwencją policji.

Tylko czterem gminom powiatu płockiego  nie udało się wyłonić wójtów już w pierwszej turze 16 listopada. Dziś, w niedzielę 30 listopada, swoich wójtów wybierają Bodzanów, Małą Wieś, Słubice i Słupno.

Jak dowiedzieliśmy się od rzecznika płockiej policji, Krzysztofa Piaska, wszędzie poza tą ostatnią głosowanie przebiega ponoć spokojnie, nie odnotowano żadnych zakłóceń.

Za to w Słupnie - poinformował nasz czytelnik - nie obyło się bez interwencji policji, dość często zresztą wzywanej do tej gminy w ciągu ostatnich dwóch tygodni.

Tym razem zgłoszenie dotyczyło autokaru, który przed południem miał dowozić wyborców na głosowanie. W ocenie osoby, która zgłaszała policji całe zajście, mogło tam dochodzić do handlowaniu głosami.

- Policjanci oczywiście pojechali na miejsce, ale nic takiego nie potwierdzili, nie zauważyli też żadnych innych nieprawidłowości związanych z drugą turą wyborów - mówi rzecznik płockiej policji, Krzysztof Piasek.

Osoba, która zgłaszała zdarzenie, zrobiła to anonimowo. - Policja nie miała innych sygnałów o tym, by w Słupnie lub pozostałych miejscowościach, dochodziło do jakichś nieprawidłowości - mówi Krzysztof Piasek.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE