Reklama

Hala sportowa w SP 16 otwarta. Z ministrem

Opublikowano:
Autor:

Hala sportowa w SP 16 otwarta. Z ministrem - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Minister sportu Andrzej Biernat i przedstawiciele Związku Piłki Ręcznej w Polsce otwierali długą listę gości, którzy wzięli udział w uroczystym otwarciu hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 16.

Minister sportu Andrzej Biernat i przedstawiciele Związku Piłki Ręcznej w Polsce otwierali długą listę gości, którzy wzięli udział w uroczystym otwarciu hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 16.

Chociaż Płock nie może narzekać na brak mniej nowoczesnych obiektów sportowych, jednak hala przy Szesnastce jest swego rodzaju ewenementem. W mieście, które uważane jest – nie bez racji – za stolicę polskiej piłki ręcznej, żadna ze szkół podstawowych nie miała dotychczas hali z pełnowymiarowym boiskiem do handballa. Tę lukę wypełnił dopiero obiekt, który powstał przy SP 16.

Trudno w tej sytuacji dziwić się, że władze szkoły postarały się o niezwykłą oprawę dla uroczystości otwarcia swojej nowej hali. Najważniejszym z zaproszonych gości był minister sportu Andrzej Biernat, który nie ukrywał, że jest pod wrażeniem miejsca, w którym się znalazł.

– Przyjechałem tu na zaproszenie prezydenta Płocka, a prywatnie mojego przyjaciela Andrzeja Nowakowskiego – powiedział minister. – Cieszę się bardzo, że ministerstwo sportu również dołożyło swoją cegiełkę do powstania tak pięknej hali. Jestem zaszczycony, że mogę wraz ze wszystkimi obecnymi tu osobami uczestniczyć w uroczystościach związanych z otwarciem nowej, pięknej i niezwykle funkcjonalnej hali. Mam nadzieję, że wyrosną w niej kolejne pokolenia doskonałych sportowców, następców wielkich mistrzów, którzy byli absolwentami tej szkoły.

Najsłynniejsi związani ze sportem wychowankowie Szesnastki zostali zaprezentowani w specjalnym materiale poświęconym historii szkoły. Ich lista jest niezwykle długa i obejmuje zawodników, którzy już dawno zakończyli swoje kariery i obecnie nie mają nic wspólnego ze sportem, byłych graczy, którzy są pracownikami Związku Piłki Ręcznej w Polsce, międzynarodowymi sędziami piłki ręcznej, prezesami klubów i trenerami. W tym gronie są również i tacy, którzy wciąż jeszcze biegają po boisku.

Nie można zapominać również o dziewczynach. Wychowanki SP 16 stanowią o sile Jutrzenki Płock. Ten klub to nie tylko zespół seniorek na co dzień występujący w pierwszej lidze, ale również drużyny młodzieżowe, które mogą pochwalić się coraz większymi osiągnięciami (najpoważniejszym z nich jest brązowy medal Mistrzostw Polski juniorek młodszych wywalczony w sezonie 2013/2014).


Uroczystości związane z otwarciem hali w Szesnastce nie ograniczyły się, oczywiście, wyłącznie do przemówienia ministra i prezentacji historii szkoły i jej sportowych dokonań. Głos zabierali również prezydent Andrzej Nowakowski oraz wiceprezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce Henryk Szczepański, który dotarł do Płocka ze swoimi bliskimi współpracownikami Markiem Góralczykiem i Jerzym Eliaszem.

Wśród uczestników środowej uroczystości znaleźli się również zawodnicy i sztab szkoleniowy Sekcji Piłki Ręcznej Wisła Płock. W ich imieniu Adam Wiśniewski, Mariusz Jurkiewicz i Kamil Syprzak, którzy niedawno reprezentowali Polskę podczas rozgrywanych w Danii Mistrzostw Europy, przekazali na ręce dyrektorki Anny Rosińskiej koszulkę Wisły z autografami wszystkich zawodników.

W części artystycznej były występy śpiewających solistów oraz pokazy taneczne w wykonaniu formacji Fame i Impresja. A w części sportowej – pokazy sportów walki w wykonaniu uczniów Szesnastki oraz pokazowy mecz piłki ręcznej z udziałem absolwentek i absolwentów oraz uczniów SP 16.

W kuluarach udało nam się uzyskać jeszcze dwie niezwykle ważne informacje. Dyrektorka szkoły Anna Rosińska powiedziała nam, że już niebawem hala powinna doczekać się dodatkowego oświetlenia (to chyba jedyna rzecz w tej hali, na którą można było narzekać).

Nauczyciele wychowania fizycznego z Szesnastki mają jeszcze inny powód do zadowolenia. Jak nam się udało dowiedzieć, goszczący na środowej uroczystości oficjele przekazali szkole około stu piłek ręcznych firmy Select.

Zobacz również:





Fot. Tomasz Paszkiewicz/Portal Płock

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE