Reklama

Hala przy Szesnastce już otwarta [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Hala przy Szesnastce już otwarta [FOTO] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Prawie 5,9 miliona złotych kosztowała budowa hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 16. Obiekt został oddany do użytku trzy tygodnie przed terminem.

Prawie 5,9 miliona złotych kosztowała budowa hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 16. Obiekt został oddany do użytku trzy tygodnie przed terminem.

– Doczekaliśmy się pierwszej w Płocku szkolnej hali sportowej z pełnowymiarowym boiskiem do piłki ręcznej – powiedział nam Krzysztof Iwiński, nauczyciel wychowania fizycznego w SP 16. –
Patrząc na sukcesy w tej dyscyplinie sportu, aż trudno w to uwierzyć, ale do tej pory żadna płocka podstawówka nie dysponowała boiskiem do piłki ręcznej, które miałoby pełne wymiary.

„Szesnastka” to szkoła, w której handballowe tradycje są szczególnie mocno widoczne. Tutaj swoje pierwsze kroki stawiali między innymi byli zawodnicy Wisły Andrzej Miszczyński, Robert Raczkowski, Artur Niedzielski, Piotr Masłowski, Kacper Adamski oraz grające obecnie w Jutrzence Edyta Charzyńska i Martyna Borysławska. Wychowanie ich następców powinno być dużo łatwiejsze.

Oddana przy SP 16 hala ma służyć również znajdującym się nieopodal szkołom podstawowym nr 1, 3 i 6 oraz gimnazjom nr 5 i 6. Prawdopodobnie już niebawem swoje mecze w nowym obiekcie rozgrywać będą piłkarki ręczne Jutrzenki Płock. Władze szkoły zamierzają współpracować również z płockim SMS-em oraz Wisłą. Już teraz myśli się o organizowaniu w nowej hali towarzyskich turniejów piłki ręcznej, czy obozów sportowych dla drużyn z całego kraju.

W kuluarach mówi się nawet, że hala przy SP 16 mogłaby zostać zgłoszona jako drugi obiekt do organizacji finałów Mistrzostw Polski juniorów lub juniorów młodszych, o ile o organizację takiej imprezy zabiegałby któryś z płockich klubów (w takiej sytuacji główną areną mistrzostw byłaby Orlen Arena, a w SP 16 mogłaby się odbywać część meczów eliminacyjnych oraz spotkania o miejsca 5-8.


Pokryte parkietem boisko do piłki ręcznej zostało wykonane na specjalnych legarach, dzięki czemu ćwiczący tu sportowcy nie powinni narzekać na przeciążenia stawów. Na trybunach zasiąść może 300 osób, w tym prasa (z myślą o dziennikarzach zamontowane zostały krzesełka z pulpitami. Elektroniczna tablica wyników przystosowana jest do wszystkich dyscyplin halowych. Dzięki rozsuwanym automatycznie kotarom halę można podzielić na trzy sektory. Hala posiada odpowiednie zaplecze sanitarne oraz nowoczesne szatnie. Jest również sala do fitness i aerobiku oraz siłownia.

Koszt budowy hali o powierzchni użytkowej 1869 m kw. to niespełna 5,9 miliona złotych (w tym 800 tys. dofinansowania z ministerstwa sportu i turystyki). Obiekt wybudowało Przedsiębiorstwo Budowlano-Usługowe Wix Bud ze Słupna.

– Cieszę się, że z trzytygodniowym wyprzedzeniem możemy przekazać tę nowoczesną halę sportową z pełnowymiarowym boiskiem do piłki ręcznej – mówił prezydent Andrzej Nowakowski. – Jestem przekonany, że w nowej hali wychowywać się będą kolejne pokolenia piłkarek i piłkarzy ręcznych.

Fot. Tomasz Paszkiewicz / Portal Płock
(na ostatnich trzech zdjęciach - zajęcia prowadzone w starej salce)

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE