Reklama

Gwiazdy filmowe będą na Starym Rynku

Opublikowano:
Autor:

Gwiazdy filmowe będą na Starym Rynku - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Pamiętacie jeszcze ekipę filmową, która kręciła zdjęcia do filmu „Kochaj” na dworcu czy na molo? Specjalny, przedpremierowy pokaz filmu odbędzie się w Płocku już w poniedziałek. Będzie tradycyjny czerwony dywan i możliwość zdobycia autografów od Małgorzaty Kożuchowskiej czy Olgi Bołądź. Zapowiedziano także niespodziankę na starówce.

Pamiętacie jeszcze ekipę filmową, która kręciła zdjęcia do filmu „Kochaj” na dworcu czy na molo? Specjalny, przedpremierowy pokaz filmu odbędzie się w Płocku już w poniedziałek. Będzie tradycyjny czerwony dywan i możliwość zdobycia autografów od Małgorzaty Kożuchowskiej czy Olgi Bołądź. Zapowiedziano także niespodziankę na starówce.

Miło jest czasem popatrzeć na galę z czerwonym dywanem. Premiera filmu „Kochaj” ma być zorganizowana na wzór takich właśnie imprez z blichtrem i z ukłonem w stronę fanów kina. Rozbłysną flesze, przyjadą do nas dziennikarze z mediów ogólnokrajowych. No i oczywiście pojawią się goście honorowi, czyli gwiazdy promujące produkcję. Nawet jeśli ktoś nie gustuje w komediach romantycznych, może śmiało zobaczyć film, aby przekonać się, jak sprawdziło się płockie tło i wybrane przez filmowców kadry.

W internecie zobaczyćmy trailer „Kochaj”, aby mniej więcej zorientować się, o czym opowiada film. Już po pierwszym zdaniu odkryjemy, że w fabule chodzi o ślub. W dzieciństwie bohaterki złożyły przysięgę, „dopóki żyję, małżeńskich więzów nie włożę na szyję”. Reżyserka produkcji, Marta Plucińska zapowiada, że jej historia opowiada o miłości, ale nie powinniśmy traktować jej jako klasyczną komedię romantyczną. Równie istotnym elementem pozostaje przyjaźń i to, jaką daje siłę w życiu. Sawa, Anka, Weronika i Oliwia to dziewczyny, które znają się od dzieciństwa, i pójdą za sobą w ogień – tłumaczy reżyserka. - Razem śmieją się, bawią, płaczą, czasem kłócą się i robią setki głupich rzeczy. Ale gdy pojawiają się kłopoty, zawsze się wspierają. Film jest opowieścią o wielkiej przyjaźni, miłości, pasji i prawdziwych kobietach potrafiących cieszyć się życiem.

Jedna z przyjaciółek Sawa (w tej roli Olga Bołądź) poznała Jurka (Mikołaj Roznerski). Zdaniem jej przyjaciółek to „facet marzeń w zmontowanym genem idealnego męża i ojca”. Tymczasem kobietę zaczynają ogarniać wątpliwości, może to jednak nie jest ten jedyny. Szczególnie, że coraz bardziej poddaje się urokowi przystojnego aktora Krzysztofa (Michał Czarnecki), a tu nieubłaganie zbliża się moment zaślubin. Dziewczyny organizują wieczór panieński. Wszystko wymyka się spod kontroli... Pojawiają się przyjaciółki, lubiąca adrenalinę Anka (Roma Gąsiorowska-Żurawska), miłośniczka Azji (z pałeczkami w koku na głowie), posiadaczka bloga, nieco naiwna i lubiąca podjadać Weronika (Magdalena Lamparska) oraz gwiazda telewizji, karierowiczka Oliwia (Aleksandra Popławska) wystylizowana z wyglądu na Annę Popek. - Moja bohaterka wydaje się najmniej sympatyczna. Jest ostra, ale w głębi ducha kryje swoją romantyczną stronę - opisuje swoją postać Popławska. Na wieczorze zabraknie tylko przyszłej panny młodej. Dla niej ma to być „noc poszukiwania siebie”. Rad nierad, sprawy w swoje ręce bierze najlepiej z nich zorganizowana Marta (Małgorzata Kożuchowska).

Plucińska twierdzi, że zebrała na planie zdjęciowym „aktorski zestaw marzeń”. Każda z aktorek dała swojej bohaterce coś od siebie. Najbardziej cieszyła się z powierzonej jej roli Olga Bołądź, której postać najbardziej odbiegała od tych dotychczasowych - W filmie obserwujemy, jak z romantycznej, rozpieszczonej dziewczynki w spódnicy w szyfonowe kwiaty zamienia się silną kobietę, świadomą swoich potrzeb – opowiada. Chociaż produkcja traktuje głównie o kobietach, tak dla przeciwwagi, na ekranie zobaczymy również znanych aktorów. Będą to Piotra Machalica i Piotra Polk.

Kostiumy stworzyła Magdalena Arłukiewicz, w tym mamy zobaczyć piękną suknię ślubną. Filmowe wesela przygotowała Katarzyna Gajek (Aspiro), która na co dzień organizuje śluby polskich gwiazd, m. in. piłkarza Łukasza Podolskiego, Katarzyny Zielińskiej czy Małgorzaty Kożuchowskiej. Za zdjęcia odpowiada Bogumił Godfrejów („Męska sprawa”, „Z odzysku”). Producentem filmu jest Federico Film – twórca  obsypanej wieloma nagrodami komedii obyczajowej „Mój rower”, która przyciągnęła do kina prawie pół miliona widzów. Zdjęcia do „Kochaj” kręcono w Płocku i Warszawie.

Płocki pokaz przedpremierowy

Podano już harmonogram całego wydarzenia, które zaplanowano na poniedziałek, 23 maja. Najpierw dowiemy się, na czym polega niespodzianka przygotowana przez ekipę (godzina 14.45) na Starym Rynku. Chociaż pytaliśmy, cóż to takiego, nikt nie chce niczego zdradzić. Tuż po rozwikłaniu w czym rzecz pojawią się aktorki z filmu „Kochaj”. Od godziny 15.00 będzie szansa dla łowców autografów i pstryknięcia sobie zdjęcia na pamiątkę, a już kwadrans później rozpocznie się spotkanie z fanami, które zakończy się o 17.00. Wstępnie swój udział zapowiedziały: Małgorzata Kożuchowska, Aleksandra Popławska, Magdalena Lamparska oraz reżyserka filmu Marta Plucińka, kostiumografka Magdalena Arłukiewicz oraz dbający o stronę producencką przedsięwzięcia Paweł Pluciński. Na przejście po czerwonym dywanie do NovegoKina Przedwiośnie przyjdzie poczekać aż do wieczora (godzina 19.40). Przed filmem nadejdzie czas na powitanie gości i na podziękowania. Projekcja zacznie się kwadrans po 20.00.

Film wejdzie na kinowe ekrany 3 czerwca. - Wydaje mi się, że będzie to ciekawa opowieść. Szczególnie o dziewczynach – zachęca do obejrzenia w materiale filmowym Olga Bołądź. Na stronie filmu mają być do wygrania zaproszenia na płocką premierę, warto więc śledzić bieżące informacje na Facebooku. Zapewne także Ratusz udostępni zaproszenia w medium społecznościowym. W NovymKinie Przedwiośnie dyrektor wspomina, że są plany kolejnego przedpremierowego pokazu.

Czytaj też:

A tak wyglądała praca i wizyta ekipy filmowej w Płocku:

Fot. Tomasz Miecznik / Portal Płock, Szymon Łabiński / Portal Płock

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE