Reklama

Grupowe zwolnienia w płockim Mostostalu

Opublikowano:
Autor:

Grupowe zwolnienia w płockim Mostostalu - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Około 70 pracowników obejmą zwolnienia grupowe w Mostostalu Płock. Prezes firmy Wiktor Guzek powiedział Portalowi Płock, że w tej grupie znajdą się przede wszystkim osoby, które nabyły prawa emerytalne i nie są bezpośrednio związani z produkcją.

Około 70 pracowników obejmą zwolnienia grupowe w Mostostalu Płock. Prezes firmy Wiktor Guzek powiedział Portalowi Płock, że w tej grupie znajdą się przede wszystkim osoby, które nabyły prawa emerytalne i nie są bezpośrednio związani z produkcją.

Do Miejskiego Urzędu Pracy w Płocku przekazana została informacja o wszczęciu procedury zwolnień grupowych w Mostostal Płock. Mają one objąć 70 pracowników. – Zarząd Mostostal Płock informuje, że z uwagi na trudną sytuację w branży budowlanej oraz konieczność niezwłocznego dostosowania wielkości i struktury zatrudnienia do aktualnych wymogów procesów produkcyjnych i organizacyjnych przekazał 23 lipca 2013 roku organizacjom związkowym działającym w spółce oraz do Miejskiego Urzędu Pracy w Płocku informację o wszczęciu procedury zwolnień grupowych – czytamy w komunikacie.

Z podanych przez Mostostal informacji wynika, że zwolnienia zaplanowane zostały od 13 sierpnia 2013 roku do 31 stycznia 2014 roku. – Nie jest dla nikogo tajemnicą ciężka sytuacja, w jakiej znalazła się branża budowlana. Nie tylko w naszym regionie, ale w całym kraju. Owszem, realizujemy duże kontrakty, lecz niestety dobiegają one końca. Oczekujemy na kolejne poważne zlecenia. Mam nadzieję, że pojawią się one już w 2014 roku. Szansa na bardzo poważne zlecenia jest w roku 2015 – powiedział w rozmowie z Portalem Płock Wiktor Guzek, prezes zarządu, dyrektor naczelny Mostostalu Płock. – Niestety, oczekiwanie na najpoważniejsze zlecenia wymaga czasu. Planowane przez naszą firmę zwolnienia grupowe obejmą przede wszystkim te osoby, które nabyły już prawa emerytalne oraz pracowników, którzy nie są bezpośrednio związani z procesem produkcyjnym.

Prezes Wiktor Guzek nie wyklucza, że kiedy jego firma otrzyma duże zlecenia, będzie możliwość zwiększenia zatrudnienia. – Jeśli będzie taka możliwość, w pierwszej kolejności będziemy chcieli zaproponować pracę zwolnionym przez nas ludziom, którzy gotowi byliby pracować na produkcji – podkreślił Wiktor Guzek.

Fot. Portal Płock

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE