Reklama

Grożą nam zamiecie śnieżne i gołoledź

Opublikowano:
Autor:

Grożą nam zamiecie śnieżne i gołoledź - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jeśli nie musicie wychodzić z domu, to lepiej w nim zostańcie. Według prognoz jeszcze dzisiaj pogoda zacznie kaprysić i czekają nas opady marznącego deszczu, które spowodują gołoledź, a to może być dopiero początek utrudnień. Później mogą dojść zamiecie śnieżne.

Jeśli nie musicie wychodzić z domu, to lepiej w nim zostańcie. Według prognoz jeszcze dzisiaj pogoda zacznie kaprysić i czekają nas opady marznącego deszczu, które spowodują gołoledź, a to może być dopiero początek utrudnień. Później mogą dojść zamiecie śnieżne.

 

Zgodnie z ostrzegawczymi prognozami rozesłanymi przez Mazowiecki Urząd Wojewódzki, jakie otrzymaliśmy za pośrednictwem Ratusza, jeszcze dzisiaj około godziny 18.00 mogą wystąpić słabe opady marznącego deszczu lub mżawki, powodujące gołoledź. Trzeba się także liczyć z przejściowymi opadami śniegu.

Jak podają meteorolodzy strefa marznących opadów początkowo zakotwiczy się na zachodzie subregionów północnego i zachodniego, skąd zacznie się przemieszczać stopniowo na wschód. Dodają też, że od zachodu ku centrum, kiedy temperatura już nieznacznie wzrośnie, marznące opady zaczną przechodzić w deszcz ze śniegiem i deszcz.

Jakby tego było mało, jeszcze w czwartek około godziny 22.00 może zacząć silnie wiać. Dlatego wydano odrębne ostrzeżenie przed zawiejami i zamieciami śnieżnymi spowodowanymi wiatrem o średniej prędkości od 25 do 35, a w porywach nawet do 70 km/h. - Największe prawdopodobieństwo zawiei wystąpi na wschodzie subregionu północnego i w subregionie wschodnim, tam też natężenie opadów śniegu okresami umiarkowane – informują w komunikacie.

Z takimi warunkami być może będziemy musieli zmierzyć się do jutrzejszego ranka. Biuro oszacowało prawdopodobieństwo wystąpienia obu zjawisk na 80%.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE