Reklama

Grożą nam niedobory wody? Jest ostrzeżenie

Opublikowano:
Autor:

Grożą nam niedobory wody? Jest ostrzeżenie  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Brak opadów doprowadził do tego, że poziom wody w rzece stale się obniża. Państwowa służba hydrogeologiczna od sierpnia wprowadza stan zagrożenia hydrogeologicznego.

Brak opadów doprowadził do tego, że poziom wody w rzece stale się obniża. Państwowa służba hydrogeologiczna od sierpnia wprowadza stan zagrożenia hydrogeologicznego. 

Tego lata zmagaliśmy się z falą upałów, kiedy to temperatura przez kilkanaście dni przekraczała 30 stopni Celsjusza. Było też ostrzeżenie o powodzi, a woda podmywała świeżo wyremontowane bulwary. Teraz służby ostrzegają, że w ośmiu województwach należy spodziewać się niżówkowych stanów rzek. Dotyczy to także północno-zachodniej części województwa mazowieckiego, czyli Płocka i okolic. 

- Prognozowana sytuacja hydrogeologiczna wskazuje na utrzymanie w najbliższych tygodniach tendencji obniżania się zwierciadła wód podziemnych w płytkich poziomach wodonośnych - ostrzegają służby. - Niskie stany położenia zwierciadła wód podziemnych mogą lokalnie powodować występowanie niedoborów wody w indywidualnych płytkich ujęciach gospodarskich oraz w ujęciach komunalnych eksploatujących pierwszy poziom wodonośny. 

Ostrzeżenie obowiązuje w województwach: wielkopolskim, opolskim, lubuskim, śląskim, mazowieckim, łódzkim, lubelskim i zachodnio-pomorskim. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE