Reklama

Gotowi do startu? Ruszył nasz konkurs foto

Opublikowano:
Autor:

Gotowi do startu? Ruszył nasz konkurs foto - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Już po raz drugi wraz z płockim fotografikiem Markiem Konarskim zapraszamy do udziału w naszym konkursie fotograficznym. Czasu macie niewiele, więc do dzieła, nagrody są fantastyczne!

Już po raz drugi wraz z płockim fotografikiem Markiem Konarskim zapraszamy do udziału w naszym konkursie fotograficznym. Czasu macie niewiele, więc do dzieła, nagrody są fantastyczne!

Na początek słowo przypomnienia: w tamtym roku, zainspirowani niesamowitą wystawą Grand Press Photo, zaprosiliśmy wszystkich, którzy kochają fotografię, do udziału w konkursie organizowanym przez nasz portal, Marka Konarskiego i galerię Mazovia „Zakupy to sztuka”. Zasypaliście nas wówczas zdjęciami, było w czym wybierać - na konkurs wpłynęło blisko 100 niesamowitych prac. Niemal grzechem byłoby tak sympatycznej imprezy nie powtórzyć, więc i w tym roku zapraszamy do zabawy. Jak zwykle wszystkich bez wyjątku - starszych, młodszych, amatorów i profesjonalistów, dumnych posiadaczy lustrzanek z całą masą obiektywów i tych, którzy fotki pstrykają komórką. Dopuszczamy kolaże i fotomontaże, choć oczywiście promowane będą prace wykonane tradycyjnymi technikami, z jak najmniejszą ingerencją. Czekamy na nie do 7 lutego do godz. 12.00.

Temat konkursu to „Portret niecodzienny”. - Zdjęcie może przedstawiać twarz, może całą sylwetkę, a także grupę osób, może być zrobione w dowolnym miejscu kuli ziemskiej, w górach, w mieście, na strychu - podpowiada Marek Konarski. - Może być zrobione przypadkiem, ale może też być zaaranżowane. Jedynym kryterium, które weźmiemy pod uwagę, będzie właśnie niecodzienność przedstawienia.

A teraz, tak dla motywacji, nagrody: główną nagrodę ufundowała firma FOTO 7 i jest nią statyw karbonowy z głowicą magnezową firmy Manfrotto o wartości 2 500 zł. Cała pula nagród w konkursie to prawie 5 tys. złotych, są tam między innymi aparat fotograficzny, wydrukowanie portfolio fotograficznego, kalendarze (szczegółowy wykaz nagród znajduje się w regulaminie). 

Na koniec trochę szczegółów organizacyjnych:

Swoje zdjęcia możecie nadsyłać na adres e-mail:   od dziś, 29 stycznia do 7 lutego 2013 r. do godziny 12.00 Każdy może przesłać maksymalnie pięć zdjęć.

Wraz ze zgłoszeniem zdjęć do konkursu należy wysłać kartę zgłoszenia (jako załącznik wiadomości elektronicznej). Znajdują się one tutaj: KARTA ZGŁOSZENIA i REGULAMIN.

Kartę zgłoszenia należy wydrukować, wypełnić, podpisać i wysłać w formie elektronicznej ze zdjęciami konkursowymi na adres e-mail: 

Do wszystkich pięciu zdjęć wystarczy JEDNA karta zgłoszeniowa. Należy na niej wypełnić WSZYSTKIE pola, łącznie z datami wykonania zdjęcia i zdjęć. Jeśli nie pamiętacie dnia i miesiąca, można podać tylko rok, ale data musi być. Prosimy również o CZYTELNE wpisywanie danych, zwłaszcza numer telefonu. Podpis musi być odręczny, dlatego karty zgłoszeniowe prosimy przesyłać w formie skanów lub fotografii.

Zwycięzców ogłosimy 8 lutego na stronach    , oraz www.galeriamazovia.com.pl, natomiast nagrody wręczymy 10 lutego podczas drugiej edycji Foto Weekendu w galerii Mazovia.

W specjalnie powołanym jury zasiądą: przewodniczący Krzysztof Hejke – fotoreporter, Wykładowca Łódzkiej Szkoły Filmowej, Mieczysław Cybulski - szef Fotoklubu RP, Małgorzata Dołowska – szefowa Fundacji „Fotografia dla Przyszłości”, Filip Ćwik – Napo Images, członek jury GRAND PRESS PHOTO i laureat nagród WORLD PRESS PHOTO, Maks Rigamonti – fotoreporter, zdobywca Grand Prix GRAND PRESS PHOTO, Tomasz Miecznik - szef Portalu Płock, fotoreporter, Arkadiusz Gmurczyk – szef Płockiej Grupy Fotograficznej, Krzysztof Kopytowski – dyrektor Galerii Handlowej MAZOVIA, Marek Konarski – Artysta Fotograf Rzeczpospolitej Polskiej.

Pomysłodawcami konkursu są Portal Płock i Marek Konarski, organizatorem - Agencja Eventowa MEvents Dariusza Mosakowskiego, producent drugiej edycji Foto Weekendu, która już za chwilę odbędzie się w galerii Mazovia.

Do dzieła, nie możemy się już doczekać!

KARTA ZGŁOSZENIA i REGULAMIN KONKURSU 

Fot. Adek Jasiński/Portal Płock

Czytaj też: Konkurs fotograficzny rozstrzygnięty!

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE