Reklama

Glazurnik, fryzjer, a może kosmetyczka. Dla kogo 23 tys. zł?

Opublikowano:
Autor:

Glazurnik, fryzjer, a może kosmetyczka. Dla kogo 23 tys. zł? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 46 bezrobotnych płocczan ma szansę otrzymać wsparcie w wysokości do 23 tys. zł na podjęcie działalności gospodarczej. Warto się pospieszyć, składanie wniosków rusza już w poniedziałek 17 lutego.

46 bezrobotnych płocczan ma szansę otrzymać wsparcie w wysokości do 23 tys. zł na podjęcie działalności gospodarczej. Warto się pospieszyć, składanie wniosków rusza już w poniedziałek 17 lutego.

Projekt „Aktywizacja osób w wieku 30 lat i więcej pozostających bez pracy w Mieście Płocku (III)" współfinansowany jest z Unii Europejskiej. Miejski Urząd Pracy w Płocku od 10 lutego wydaje wnioski o przyznanie jednorazowo środków na podjęcie działalności gospodarczej. 

W puli jest ponad 1 mln zł, pieniędzy wystarczy dla 46 osób, zarejestrowanych w MUP w Płocku, spełniających warunki udziału w programie. Wiek minimum 30 lat to warunek wstępny, propozycja dotyczy osób niepełnosprawnych lub długotrwale bezrobotnych (ponad rok) lub takich o niskich kwalifikacjach (z wykształceniem na poziomie podstawowym, gimnazjalnym i ponadgimnazjalnym), a także mających 50 lat i więcej. 

Priorytetowo będą traktowane kobiety. Paniom trudniej znaleźć pracę niż panom, przed laty proporcje co do liczby bezrobotnych były zbliżone do pół na pół, teraz wśród bezrobotnych w Płocku kobiety stanową już znacznie ponad 60 proc. 

Spełnienie warunków to początek, trzeba mieć dobry plan na własny biznes, by przez minimum rok utrzymać się na wymagającym rynku. Przewidziano też pomoc. 

- W przypadku pozytywnego rozpatrzenia wniosku o przyznanie jednorazowo środków z Funduszu Pracy na podjęcie działalności gospodarczej, przed podpisaniem umowy o dofinansowanie bezrobotni wezmą udział w szkoleniu „Mała przedsiębiorczość" - informują urzędnicy z MUP. - Z uwagi na ograniczone środki Funduszu Pracy szkoleniem objętych zostanie 40 osób. 

Formularze wniosków można pobrać w Miejskim Urzędzie Pracy w Płocku, ul. 3 Maja 16 w pok. 211 w godz. 8-15 LUB ze strony internetowej urzędu. Prawidłowo wypełnione druki można składać już od godz. 8 w poniedziałek 17 lutego w sekretariacie MUP (pierwsze piętro, pokój 102).

Uwaga: ważne, by wniosek złożyć szybko, termin ma ogromne znaczenie. Komisja będzie oceniała biznesowe plany bezrobotnych płocczan według terminu wpływu wniosku, aż do wyczerpania puli pieniędzy. Krótko mówiąc - jeśli wymagania spełni np. 100 osób, to pieniądze otrzymają ci, którzy złożyli wnioski wcześniej, do momentu wyczerpania się puli. O przyznaniu środków decyduje kolejność poprawnie wypełnionych wniosków. Zgłoszenia zostaną rozpatrzone w ciągu miesiąca. 

Przypomnijmy, że w poprzednich latach bywało, że zainteresowanie było tak duże, że przed MUP tworzyły się kolejki społeczne, powstawały specjalne listy. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE