Reklama

Gimnazjaliści na scenie w Warszawie[FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Gimnazjaliści na scenie w Warszawie[FOTO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Uczniowie płockiego Gimnazjum nr 8 spełnili marzenie wielu adeptów sztuki teatralnej - swój autorski spektakl wystawili na deskach Teatru Polskiego.

Uczniowie płockiego Gimnazjum nr 8 spełnili marzenie wielu adeptów sztuki teatralnej - swój autorski spektakl wystawili na deskach Teatru Polskiego.

Wystawić spektakl na scenie Teatru Polskiego i to w dodatku ze sztuką inspirowaną sztuką geniusza tego gatunku, czyli Williama Szekspira - to marzenie wielu miłośników teatru. Ale tylko nieliczni mogli dostąpić tego zaszczytu - wśród szczęśliwców znaleźli się uczniowie Gimnazjum nr 8 na Podolszycach, którzy pod opieką swych nauczycieli wzięli udział w ubiegłorocznej edycji Festiwalu Amatorskich Teatrów Młodzieżowych na Mazowszu i znaleźli się w zwycięskiej piątce. Nagrodą dla finalistów konkursów były warsztaty w teatrze i  właśnie występ na Gali Szekspirowskiej w Teatrze Polskim. Młodzi płocczanie wystawili swój autorski spektakl pt. „Wiktor”.

W drugiej edycji festiwalu organizowanego przez Samorząd Województwa Mazowieckiego i Teatr Polski im. Arnolda Szyfmana z okazji 450. Rocznicy urodzin Szekspira spektakle oparte na twórczości tego wybitnego dramatopisarza przygotowało 30 zespołów z całego Mazowsza. Rok wcześniej młodych twórców inspirował Aleksander Fredro.

Fot. Marta Jarzyńska

Więcej zdjęć zobacz w naszej galerii

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE