Reklama

Gigantyczna turbina płynie do Płocka[FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Gigantyczna turbina płynie do Płocka[FOTO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Turbina będzie sercem nowej elektrowni Orlenu w Płocku. Już w piątek w godzinach wieczornych dopłynie do Włocławka. Powinna dotrzeć do naszego miasta maksymalnie za tydzień.

Turbina będzie sercem nowej elektrowni Orlenu w Płocku. Już w piątek w godzinach wieczornych dopłynie do Włocławka. Powinna dotrzeć do naszego miasta maksymalnie za tydzień.

Turbina najpierw dotarła do Polski z fabryki w Berlinie, o czym poinformowało biuro prasowe Orlenu. Od początku planowano, że transport odbędzie się z wykorzystaniem drogi morskiej i rzecznej. W porcie w Gdańsku przeładowano ją na barkę. Jeszcze kilka godzin potrwa podróż do Włocławka, skąd pokona ostatni etap podróży do Płocka.

Ładunek najprawdopodobniej pojawi się u nas pomiędzy 23 a 25 marca. Przeładunek ważącej "zaledwie" 470 ton turbiny odbyłby się jednak już po świętach. Końcowym elementem całej operacji logistycznej będzie oczywiście jej dowóz specjalistycznym pojazdem na teren budowy do płockiej rafinerii. Nowa elektrownia miałaby zacząć pracę na przełomie 2017 i 2018 roku.

Czytaj też:

Fot. Biuro prasowe Orlenu

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE