Reklama

Gdzie trafią kolejne środki unijne? Umowy podpisane

Opublikowano:
Autor:

Gdzie trafią kolejne środki unijne? Umowy podpisane - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W Delegaturze Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Płocku podpisano dziś dwie umowy o dofinansowanie projektów w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Wojeództwa Mazowieckiego 2014 - 2020. Beneficjentami są powiat żuromiński i miasto Płońsk.

W Delegaturze Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Płocku podpisano dziś dwie umowy o dofinansowanie projektów w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Wojeództwa Mazowieckiego 2014 - 2020. Beneficjentami są powiat żuromiński i miasto Płońsk.

Pierwszy projekt dotyczy dofinansowania szkół zawodowych z terenu powiatu żuromińskiego. W ramach programu "Zintegrowany rozwój szkolnictwa zawodowego" realizowanego przez samorząd województwa mazowieckiego, do szkół zawodowych z terenu Mazowsza ma trafić blisko 120 mln zł. Dziś do programu  włączono także placówki z powiatu żuromińskiego.

- Projekt będzie realizowany w 3 jednostkach - mówił Jerzy Rzymowski, starosta powiatu żuromińskiego. - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Żurominie, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im.Batalionów Chłopskich w Zielonej oraz Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Żurominie.

Ponad 1,5 mln zł. zostanie przeznaczonych na poprawę jakości kształcenia, w tym: wyposażenie pracowni, zakup nowoczesnego sprzętu oraz organizację staży zawodowych.

[ZT]18406[/ZT]

Kolejny projekt dotyczy termomodernizacji szkół podstawowych i przedszkola w Płońsku, na co miasto dostanie dofinansowanie wysokości 3,8 mln zł, a całkowity koszt projektu to ponad 5 mln zł. Termomodernizację przejdą trzy szkoły podstawowe nr 2,3 i 4, w których w sumie uczy się ponad 2 tys. uczniów oraz najstarsze przedszkole w Płońsku, do którego uczęszcza 150 dzieci.

Realizacja projektu przyczyni się do zwiększenia efektywności energetycznej budynków, co obniży koszty funkcjonowania. 

- Liczymy, że powstanie ok. 30 proc. oszczędności na energii cieplnej - mówił Andrzej Pietrasik, burmistrz Płońska. - Liczymy też, że te pieniądze szybko zwrócą się do kasy miejskiej. Dzięki realizacji projektu poprawimy standard nauki, ponieważ teraz jest on trudny do utrzymania, albo mamy za ciepło albo za zimno. 

Projekt będzie zrealizowany do września 2019 roku.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE