Reklama

Gdzie i jak kupować materiały budowlane, aby robić to naprawdę rozsądnie?

Opublikowano:
Autor:

Gdzie i jak kupować materiały budowlane, aby robić to naprawdę rozsądnie? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Niemal 1/3 kupujących materiały budowlane kieruje się przede wszystkim ich jakością. Natomiast jedynie co dziesiąty z nas stawia w wyborze na pierwszym miejscu cenę produktu. To całkiem rozsądne podejście, ponieważ budowa czy remont domu to inwestycja, która powinna nam służyć przez wiele lat. I tylko rozwiązania dobrej jakości pozwolą osiągnąć ten cel. Warto jednak pamiętać, że wysoka jakość i rozsądna cena wcale się nie wykluczają. Gdzie zatem kupować najlepsze materiały na budowę?

Niemal 1/3 kupujących materiały budowlane kieruje się przede wszystkim ich jakością. Natomiast jedynie co dziesiąty z nas stawia w wyborze na pierwszym miejscu cenę produktu. To całkiem rozsądne podejście, ponieważ budowa czy remont domu to inwestycja, która powinna nam służyć przez wiele lat. I tylko rozwiązania dobrej jakości pozwolą osiągnąć ten cel. Warto jednak pamiętać, że wysoka jakość i rozsądna cena wcale się nie wykluczają. Gdzie zatem kupować najlepsze materiały na budowę?

Jeśli nie dysponujesz wiedzą fachową…

Niewielu z nas posiada odpowiednią wiedzę i doświadczenie, aby móc w pełni samodzielnie określić potrzeby inwestycji w zakresie ilości i zakresu materiałów budowlanych. Jeśli zleciłeś usługi budowlane zewnętrznej firmie, najprawdopodobniej ciężar wyboru niezbędnego asortymentu oprzesz na jej specjalistycznej wiedzy i dotychczasowym doświadczeniu w realizacji tego typu zleceń. W innym wypadku, gdy nie masz możliwości skonsultowania wyboru materiałów budowalnych z wykonawcą, jesteś zdany na doradztwo pracowników sklepów i hurtowni budowalnych. Dlatego tak ważne jest, aby wybierając sklep budowlany, znaleźć taki, który oferuje eksperckie usługi doradcze i zatrudnia kompetentnych pracowników.

Przewaga sklepów czy hurtowni budowalnych nad marketami polega tutaj przede wszystkim na doskonałej znajomości wśród pracowników posiadanego asortymentu. W takim wypadku wsparcie eksperckie i rekomendacje, jakie uzyskamy w sklepie budowalnym powinny być wystarczające.

Dla klientów sklepów budowlanych liczy się przede wszystkim jakość materiałów. A dla Ciebie?

W kwestii zakupu materiałów budowlanych wszyscy sprzedawcy zgodnie potwierdzają, że jakość produktów ma kluczowe znaczenie dla powodzenia naszej inwestycji. Dom powinien być solidny i trwały, zatem materiały, które posłużą do jego budowy także powinny wyróżniać się takimi cechami. Jeśli chcesz wyeliminować ryzyko częstych usterek, wysokich kosztów eksploatacji, konieczności dokonywania szybkich poprawek i remontów, a nawet zagrożenia zdrowia swojego i swoich bliskich, postaw na sprawdzone wyroby znanych producentów. Pamiętaj, że za dobrą jakość trzeba zapłacić, bo jej uzyskanie to lepsze surowce, bardziej zaawansowany proces technologiczny i częściej przeprowadzona kontrola produkcji. Wszystko to generuje wyższe koszty, których odzwierciedleniem jest właśnie wyższa cena.

Jednak wysoka jakość materiałów nie wyklucza możliwości zaoszczędzenia.

Po pierwsze, pamiętaj, że są elementy, na które możesz wydać mniej, np. materiały wykończeniowe, i takie, na których naprawdę nie warto oszczędzać, jak np. materiały do termoizolacji, czy stawiania fundamentów. Płytki, czy panele podłogowe prędzej, czy później możesz wymienić, ściany nowej nie postawisz.

Po drugie, zanim dokonasz zakupu materiałów budowlanych warto abyś dobrze przeanalizował dostępne na rynku oferty. Pamiętaj jednak, aby porównywać produkty o tych samych lub ewentualnie bardzo zbliżonych parametrach technicznych oraz zwracać uwagę na opakowania, w jakich sprzedawany jest asortyment.

Gdzie zatem kupować materiały na budowę?

Zakupy robione w sklepach i hurtowniach budowlanych pozwalają najczęściej na bardziej zindywidualizowane podejście do klienta, co przekłada się często na uzyskanie przez niego konkretnych korzyści. Mogą to być atrakcyjne rabaty cenowe, korzystne usługi dodatkowe, np. w postaci specjalistycznego transportu, lub fachowa pomoc doradcza, a nawet przygotowanie wykazu niezbędnych materiałów w oparciu o dokumentacje projektową. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE