Reklama

Gazociąg będzie, ale za kilka lat. Jakie jeszcze problemy w Górach?

Opublikowano:
Autor:

Gazociąg będzie, ale za kilka lat. Jakie jeszcze problemy w Górach? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Gazociąg był jednym z tematów wtorkowego spotkania prezydenta Andrzeja Nowakowskiego z mieszkańcami osiedla Góry. Problemem tej lewobrzeżnej części miasta są też niewyremontowane ulice.

Gazociąg był jednym z tematów wtorkowego spotkania prezydenta Andrzeja Nowakowskiego z mieszkańcami osiedla Góry. Problemem tej lewobrzeżnej części miasta są też niewyremontowane ulice. 

I to właśnie ulice były głównym tematem wtorkowego spotkania z prezydentem, organizowanego przez Radę Mieszkańców Osiedla Góry. Mieszkańcy zgłaszali, że wielkim problemem jest poruszanie się po nich, a nawigacje kierują samochody... prosto w pole. Brakuje bezpiecznych ścieżek, a dzieci do szkoły idą po błocie. Najbardziej zaniedbana okazała się niewielka ulica Ruczajowa. Mieszkańcy chcą chociaż doraźnego działania, ale jak tłumaczył Tomasz Żulewski, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg, takie rozwiązanie niewiele da. 

- Nie wystarczy jedynie utwardzić tej ulicy i wykonać dojazdu do posesji. – mówił Żulewski. -  Tam należałoby kompleksowo podejść do całego tematu. Problem jest z odwodnieniem, gdyż powstały tam stawy, a rowy melioracyjne zostały zasypane.

Mieszkańcy skarżyli się również, że nie dojeżdża do nich wóz zbierający odpady, nie mówiąc już o dostarczeniu do domów opału na zimę. Przejazdy zarośnięte są drzewami, a jedyne czego się doczekali, to skoszenie przydrożnych traw.

- Tam, gdzie jest to możliwe utwardzamy drogi – odpowiedział prezydent Andrzej Nowakowski. -  Tu problemem nie jest droga, a woda, która się tam znajduje. Najlepszym rozwiązaniem na tę chwilę będzie utwardzenie i wyrównanie jej. Samo zasypanie stawów spowoduje zalanie okolicznych pól lub domów. 

Nawiązując do niedawno rozpoczętego remontu ulicy Kutnowskiej pojawiło się pytanie o ścieżkę rowerową. Prezydent odpowiedział, że owszem, takie plany są. 

- Chcemy aby teraźniejsze pobocze stało się drogą rowerową. – wyjaśnił. - Przygotowujemy organizację ruchu, która pozwoli  rowerzystom bezpiecznie dojechać z Gór do Płocka w perspektywie tego roku.

Kiedy popłynie gaz? 

Jedną z głównych bolączek płocczan mieszkających po lewej stronie brzegu Wisły jest brak przyłącza gazowe. W tym wypadku inwestorem nie jest jednak miasto. Gazyfikacja ma nastąpić, ale to nadal melodia przyszłości, przynajmniej kilkuletniej. Za kilka lat ma zostać wybudowane 82 km gazociągu od Gąbina przez Ciechomice, aż do Gór.

[ZT]18233[/ZT]

- Na najbliższej sesji rady miasta poruszymy temat dotyczący budowy sieci gazowniczej – wyjaśnił prezydent. - Już w tym momencie mamy informacje od Polskiej Spółki Gazownictwa, że budowa gazociągu po tej stronie Wisły zacznie się od strony Gąbina. Zakończenie budowy  w Radziwiu przewidziane jest na 2021, a w osiedlu Góry na 2022 rok.

Włodarz zapewniał, że wraz z budową gazociągu w życie zostanie wdrożony program dofinansowań do wymiany pieców. Kwota wsparcia będzie zależna od mocy urządzenia. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE